Strona główna POWIATY Nowa osłona śmietnikowa przy budynku Jana Pawła II 16 w Nowej Dębie

Nowa osłona śmietnikowa przy budynku Jana Pawła II 16 w Nowej Dębie

Stara i zniszczona pergola śmietnikowa przy budynku Jana Pawła II 16 w Nowej Dębie doczekała się wymiany. Termin wymiany pergoli musiał być skoordynowany z pracami ziemnymi związanymi z dociepleniem ścian fundamentowych budynku Wspólnoty Mieszkaniowej Jana Pawła II 16. Stara pergola uniemożliwiała wykonanie wykopów przy południowej ścianie budynku.

W pierwszym etapie PGKiM Sp. z o.o. dokonało demontażu starej pergoli wraz z popękaną wylewką betonową, następnie Wspólnota Jana Pawła II 16 dokonała odkopania ścian fundamentowych i ich docieplenia w ramach środków własnych. W związku z tym koniecznym było odbudowanie terenu po demontażu oraz ponowne jego utwardzenie i poszerzenie kostką brukową. Ostatnim etapem było zamontowanie pergoli przez firmę zewnętrzną z Bytowa.

W konsekwencji tych działań stanęła nowa pergola śmietnikowa lekkiej konstrukcji, a pobliski teren został wybrukowany i nieco poszerzony. Dzięki temu będzie można postawić dodatkowe kontenery (m.in. na makulaturę), o co od dawna wnioskowali mieszkańcy.

Całość zadania, na które złożyły się wydatki związane z demontażem starej pergoli i uprzątnięciem terenu, odbudowa terenu po demontażu oraz utwardzenie kostką brukową i montaż nowej pergoli zamknęła się kwotą blisko 20 tys. zł.

SK/MP
www.nowadeba.pl