Strona główna POWIATY Nowa odsłona baranowskiego rynku

Nowa odsłona baranowskiego rynku

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy został zakończony w listopadzie ubiegłego roku. Polegał na przebudowie ulicy Langiewicza na długości 234 mb. Prace swoim zakresem obejmowały m.in. wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, przebudowę skrzyżowania z ul. Fabryczną, skrzyżowań z ul. Krótką i ul. Mickiewicza oraz przebudowę chodnika. W ramach wykonywanych prac wyremontowana została także ul. Młynowa na długości 94 mb. W ramach robót wykonana została nowa nawierzchnia asfaltowa, przebudowane skrzyżowanie z ul. Zamkową, skrzyżowanie z drogą wewnętrzną gminną oraz chodnik.
Obecnie trwają prace będące kontynuacją rozpoczętych działań z 2019 roku. Jest to drugi etap projektu pn.  „Przebudowa sieci dróg układu komunikacyjnego centrum Miasta Baranów Sandomierski”.
W ramach II etapu będzie realizowana przebudowa ul. Rynek, przebudowa odcinka istniejącej drogi na długości 151mb + 29mb oraz przebudowa skrzyżowania z ul. Fabryczną. Zrealizowana będzie także przebudowa skrzyżowania z ul. Mickiewicza, przebudowa i przełożenie chodników, wymiana krawężników, przebudowa zjazdów, parkingów oraz oświetlenia. Powstanie również fragment ścieżki rowerowej wydzielonej z ulicy.
Jednak to dopiero początek przebudowy centrum Baranowa. W kolejnych etapach zostanie całkowicie przebudowana płyta rynku zyskując nowy wygląd i nowe funkcje.
Inwestycja składająca się z dwóch etapów  to koszt  781 050, 00 zł. Pierwszy  etap – 362 850,00 zł  (zakończony), II etap  to blisko  418 200,00 zł, który obecnie jest w trakcie realizacji. Prace budowlane są wykonywane  przy udziale środków, które Gmina pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych (532 167,18 zł).
W związku z odbywającymi się pracami w centrum Baranowa Sandomierskiego, nastąpiła zmiana organizacji ruchu, na czas remontów.
Planowane zakończenie modernizacji centrum Miasta Baranów Sandomierski planowane jest na III kwartał 2020 roku.

 

www.baranowsandomierski.pl