Strona główna POWIATY mielecki Nominowani podjęli wyzwanie #gaszynchallenge

Nominowani podjęli wyzwanie #gaszynchallenge

Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu wzięły udział w akcji charytatywnej na rzecz Szymona Wybrańca.

Przypomnijmy. „Gaszynchallenge” jest akcją, która rozniosła się potężnym echem w sieci i – najogólniej rzecz ujmując – służy niesieniu pomocy dzieciom.

Organizatorzy wyzwań wskazują konkretne zbiórki organizowane na rzecz chorych dzieci, wykonują po 10 pompek lub przysiadów, umieszczają w sieci video z realizacji #gaszynchallenge, a następnie nominują kolejne osoby. Jeżeli nominowani wykonają ćwiczenie w ciągu 48 godzin, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto wybranego dziecka.

Starostwo Powiatowe w Mielcu zaprosiła do udziału w wyzwaniu Gmina Wadowice Górne. Powiatowy challenge zrealizowany został w środę, 17 czerwca. Wtedy też wskazano nominowanych: Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu.

Obydwie placówki podjęły wyzwanie, realizując materiały video ze swoich aktywności fizycznych i wspierając zbiórkę na rzecz Szymona Wybrańca z Wadowic Górnych.

W grudniu 2018 roku u chłopca zdiagnozowano złośliwy nowotwór kości udowej z licznymi przerzutami do płuc. Jest po kilku operacjach i chemioterapii. By odzyskać sprawność ruchową i powrócić do ukochanej piłki nożnej wymaga ciągłej rehabilitacji oraz kosztownego, nierefundowanego leczenia. Koszt samego leku, który Szymon będzie przyjmował przez najbliższy rok, wynosi 8 tys. złotych miesięcznie.

Zachęcamy Was do zapoznania się z historią Szymona i wsparcia go choćby symboliczną kwotą.

Link do zbiórki: https://znajdzpomoc.pl/marzenia/szymon-wybraniec/?fbclid=IwAR0Xt0-iTcO6U99t8Vk560v8eySUbs5oIyusjPaTJDeHpaGxubCR-axIzm4.

Materiały #gaszynchallenge obejrzycie tutaj:
Zespół Szkół Ekonomicznych: https://www.facebook.com/watch/?v=565370197741970
Powiatowy Urząd Pracy: https://www.facebook.com/watch/?v=262726998340495Powiat Mielecki: https://www.youtube.com/watch?v=FZ3M3qSbxJc&feature=emb_title

www.powiat-mielecki.pl