Strona główna POWIATY Nominacje na dyrektorów powiatowych placówek oświatowych wręczone

Nominacje na dyrektorów powiatowych placówek oświatowych wręczone

W starostwie powiatowym, w miniony wtorek, wręczono nominacje na dyrektorów szkół średnich i  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. W gronie osób zarządzających powiatowymi szkołami pojawiła się nowa twarz – Zbigniew Wolwowicz, który wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie, czyli popularnego liceum.

Prócz Zbigniewa Wolwowicza konkursy na dyrektorów szkół wygrali Krzysztof Komórkiewicz, dyrektor Zespołu Szkól w Gorzycach, który od wielu zarządza szkołą oraz Janusz Galiniak, który będzie sprawował funkcję dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grębowie kolejną kadencję. Zmian nie będzie też w  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowej Dębie. Funkcja dyrektora pozostała w rękach Ewy Moniki Szczepan.

W gronie zaproszonych gości znalazła się także Bogumiła Małajowicz, która od września ubiegłego roku zarządza Zespołem Szkół nr 2 w Nowej Dębie, czyli popularnych technikum. Nominacji więc odbierać nie musiała, ale chętnie zadeklarowała wszelka pomoc  nowemu dyrektorowi.

Nowy dyrektor liceum ma już praktykę w zarządzaniu szkołą, bowiem był już dyrektorem jednego z nowodębskich gimnazjów i wicedyrektorem szkoły podstawowej. Nową funkcję nazwał kolejnym krokiem w rozwoju osobistym i z radością przyjął deklarację pomocy od dyrektorów pozostałych placówek oświatowych w powiecie.

Nominacje wręczyli starosta Jerzy Sudoł ze swoim zastępcą Jackiem Rożkiem.

tarnobrzeski.pl