Strona główna POWIATY Nie pompujesz – nie jedziesz w Stalowej Woli

Nie pompujesz – nie jedziesz w Stalowej Woli

Nie Pompujesz – Nie Jedziesz czyli największy w Polsce cykl zawodów na pumptrackach będzie gościł w Stalowej Woli16 lipca na jednym z najszybszych torów w Polsce zawodnicy będą rywalizować o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w pięciu kategoriach, a także o wyjazd na Mistrzostw Świata!

Cykl, który od początku wywołuje dużo pozytywnych emocje to nie tylko sportowa rywalizacja ale przede wszystkim dobra zabawa i znakomicie spędzony czas. Na zawodach oprócz walki czekać będą na uczestników liczne atrakcje jak: strefa chillout`u, Food Trucki, spiker znany z pokazów Sound of Gravity!

Na znakomitym torze w Stalowej Woli, zbudowanym przez BT Project pojawią się najlepsi zawodnicy z całej Polski! Będzie można zobaczyć umiejętności najlepszych ale także stanąć do rywalizacji i porównać swoje zdolności jazdy czy nawet wygrać z medalistami imprez mistrzowskich.

Zainteresowanie rundą było tak duże, że rejestracja zawodników została zakończona w połowie czerwca. Limit zawodników został wyczerpany. Do rywalizacji organizatorzy, Sfera Sportu i Urząd Miasta Stalowej Woli, zapraszali nie tylko doświadczonych zawodników ale także dzieci i początkujących rowerzystów. Dla najmłodszych będzie to doskonała zabawa oraz okazja do podglądania najlepszych Bartosz GiemzaAnna Domagała! Oprócz cennego doświadczenia, wszyscy zawodnicy w kategorii KIDS i JUNIOR zostaną zaproszeni na podium i otrzymają pamiątkowe medale! Dobra zabawa przede wszystkim!

Pumptrack w Stalowej Woli to znakomity obiekt, który cieszy się dużą popularnością i nie mógł zostać pominięty w tegorocznym cyklu Nie Pompujesz – Nie Jedziesz. Odznacza się on przede wszystkim wielkością i szybkością, a to oznacza doskonałe ściganie podczas zawodów! Zatem możemy być pewni dobrej rywalizacji i wspaniałej atmosfery podczas która towarzyszy całemu cyklowi, a także wypromowania tego dobrego toru w całym kraju!

O co walczymy?

W każdej rundzie zawodnicy walczą o nagrody oraz o punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu (pod uwagę branych jest 6 najlepszych występów z całego cyklu). Ponadto zwycięzca kategorii PRO i Kobiety pojedzie z Red Bullem na rundę Mistrzostw Świata do czeskiego

Jak wygląda rywalizacja w rundzie eliminacyjnej?

Rywalizacja polega na jeździe indywidualnej na czas z wykorzystaniem profesjonalnego pomiaru czasu. W pierwszej fazie zawodów, każdy z zawodników posiada dwie próby, z której pod uwagę bierze się lepszy wynik. Następnie na podstawie uzyskanych czasów, w każdej z kategorii, awans do drugiej fazy uzyskuje 16 najlepszych zawodników. W finałowej części zawodów dobieramy zawodników w pary, w których rywalizacja odbywa się systemem play-off (przegrany odpada, zwycięzca przechodzi dalej).

Szczegóły wydarzenia:

Data: 16.07.2022

Kategorie: PRO, Kobiety, Amator, Junior (bez podziału na płeć w wieku od 9 do 12 lat (bez podziału na płeć roczniki 2010 – 2013), Kids (bez podziału na płeć w wieku od 4 do 8 lat czyli roczniki 2014 – 2018)

Godzina: treningi i odbiór numerów startowych od 11:45 – 12:45, start zawodów 14:10

Zapisy: zakończone, osiągnięto limit zawodników (brak możliwości zapisów na miejscu)

Terminarz cyklu 2022:

16.07.2022 – Stalowa Wola

13.08.2022 – Bełchatów (edycja przy światłach)

27.08.2022 – Rybnik

04.09.2022 – Nowa Sól (w kategorii PRO i Kobiety punkty mnożone są razy dwa

 Ważne informacje:

OBOWIĄZKOWY FULL FACE – na wszystkich rundach obowiązuje nakaz startu w kaskach typu full face! Zawodnicy, którzy nie posiadają swojego pełnego kasku, otrzymają taki w biurze zawodów na czas swojego startu od FOX Polska!

ZASADY – w roku 2022 zawody rozgrywane są według zasad UCI. Do klasyfikacji generalnej liczonych jest 6 najlepszych występów.

RUNDA FINAŁOWA – w finałowej rundzie w Nowej Soli zdobyte punkty w kategorii PRO i Kobiety liczone są podwójnie!

Więcej szczegółów i aktualne informacje na:

FACEBOOK.PL/pompuje

INSTAGRAM.COM/pompuje_pumptrack

stalowawola.pl