Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Nasi szlifują wiedzę w Hiszpanii

Nasi szlifują wiedzę w Hiszpanii

W stolicy Andaluzji w Hiszpanii nasi uczniowie odbywali staż w profesjonalnych firmach, uzyskali certyfikaty potwierdzające nabyte tam umiejętności, w tym Europass-Mobilność.  Dzięki projektowi Erasmus+ młodzież z technikum, z klas o kierunkach: architektura krajobrazu,  ekonomista,  hotelarstwo i logistyk mogła zarówno pogłębić wiedzę i umiejętności zawodowe, zdobyć nowe doświadczenia, zwiększyć swoje  kompetencje na europejskim rynku pracy, ale też poćwiczyć komunikację w językach obcych, czy zintegrować się z nowym, zagranicznym środowiskiem.

Pobyt w Hiszpanii był również znakomitą okazją, był poznać ten piękny kraj, jego tradycje, historię, kulturę, a także kuchnię. Jak podkreśla młodzież z Tarnobrzega, Sevilla z bogactwem zabytków, bajeczna Granada, cudowny Kadyks nad Oceanem Atlantyckim, wspaniali otwarci Hiszpanie, niesamowite rytmy flamenco i przepyszna  paella  – tego nie da się zapomnieć.

Projekt przewiduje kolejne wyjazdy uczniów ZS nr 2 do  Hiszpanii, w tym ponownie do  Sevilli, ale też  do Malagi. Tak więc,  hasta lavista Hiszpanio…

Fot. materiały ZS 2
www.tarnobrzeg.pl