Strona główna POWIATY Nagrody za „Sandomierski Szkicownik” trafiły do rąk młodych artystów

Nagrody za „Sandomierski Szkicownik” trafiły do rąk młodych artystów

Sandomierski Szkicownik to akcja, współorganizowana przez samorząd miejski z tarnobrzeską Fundacją – Kuźnia Talentów Artystycznych, która jest pokłosiem innej, równie ciekawej inicjatywy „Sandomierskie Straszony”.

W budynku Urzędu Miejskiego w Sandomierzu, obyło się uroczyste przekazanie nagród dla trzech najlepszych prac nagrodzonych w konkursie.

Nagrody z rok Marcina Marca Burmistrza Sandomierza i Grzegorza Środy organizatora wydarzenia otrzymały: Olha Pavliuk ZS Centrum Kształcenia Rolniczego, Maja Czerepak z ZPO Chobrzany, Milena Masak SP4 w Sandomierzu.

Interakcję między tymi przedsięwzięciami stanowi fakt, iż dochód przeznaczony ze sprzedaży wydawnictwa „Sandomierskie Straszony” przekazany zostaje na cel zakupu tabletów z graficznym oprogramowaniem dla zwycięzców „Sandomierskiego Szkicownika”. To co się dzieje na niwie literackiej i graficznej można podsumować stwierdzeniem że talent, rodzi talent. Nagrodzone w konkursie „Sandomierski Szkicownik” prace są piękne i wyjątkowe, prezentują talent uzdolnionych, młodych osób z terenu Sandomierszczyzny. Tablety z pewnością posłużą im do rozwijania talentu i pasji jaką jest rysowanie.

Gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy kolejnych sukcesów.

www.sandomierz.pl