26.3 C
Tarnobrzeg
wtorek, 29 listopada, 2022
Strona główna POWIATY Nagrody za „Sandomierski Szkicownik” trafiły do rąk młodych artystów

Nagrody za „Sandomierski Szkicownik” trafiły do rąk młodych artystów

Sandomierski Szkicownik to akcja, współorganizowana przez samorząd miejski z tarnobrzeską Fundacją – Kuźnia Talentów Artystycznych, która jest pokłosiem innej, równie ciekawej inicjatywy „Sandomierskie Straszony”.

W budynku Urzędu Miejskiego w Sandomierzu, obyło się uroczyste przekazanie nagród dla trzech najlepszych prac nagrodzonych w konkursie.

Nagrody z rok Marcina Marca Burmistrza Sandomierza i Grzegorza Środy organizatora wydarzenia otrzymały: Olha Pavliuk ZS Centrum Kształcenia Rolniczego, Maja Czerepak z ZPO Chobrzany, Milena Masak SP4 w Sandomierzu.

Interakcję między tymi przedsięwzięciami stanowi fakt, iż dochód przeznaczony ze sprzedaży wydawnictwa „Sandomierskie Straszony” przekazany zostaje na cel zakupu tabletów z graficznym oprogramowaniem dla zwycięzców „Sandomierskiego Szkicownika”. To co się dzieje na niwie literackiej i graficznej można podsumować stwierdzeniem że talent, rodzi talent. Nagrodzone w konkursie „Sandomierski Szkicownik” prace są piękne i wyjątkowe, prezentują talent uzdolnionych, młodych osób z terenu Sandomierszczyzny. Tablety z pewnością posłużą im do rozwijania talentu i pasji jaką jest rysowanie.

Gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy kolejnych sukcesów.

www.sandomierz.pl