Strona główna POWIATY mielecki Nagrody w konkursie im. Marii Błażków rozdane

Nagrody w konkursie im. Marii Błażków rozdane

Organizatorzy konkursu, Samorządowe Centrum Kultury, zachęcali do napisania utworu poetyckiego lub opowiadania, które należało złożyć na konkurs do 29 kwietnia. Warunkiem było stworzenie pracy, która związana będzie tematycznie z ziemią mielecką. Konkurs adresowany był do osób dorosłych. Jego finał odbył się 27 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK. Nagrody w konkursie przyznało jury w składzie: Joanna Kruszyńska – dyrektor SCK, Jolanta Gałkowska, Katarzyna Kiełb, Edyta Pazdan-Skórska.

Nagrody za utwór poetycki otrzymali: I miejsce – Anna Kobylińska za utwór „Spojrzenia” i Andrzej Talarek za utwór „Ziemia czerwona – poemat. Część mielecka. Dzieciństwo”; II miejsce – Danuta Maziarz za utwór „Mielec mojego dzieciństwa”; III miejsce – Kinga Skowron za utwór „Mieleckie fantazmaty”. W kategorii utworu prozatorskiego II miejsce przypadło w udziale Agnieszce Wójcik-Głód za utwór „Dom w mieście M”; III miejsce – Izabeli Sekulskiej za utwór „Miasto”.

Finał poprowadziła Jolanta Strycharz, dyrektor MBP i Edyta Pazdan-Skórska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Padwi Narodowej  Edyta Pazdan-Skórska. Gościem specjalnym był brat patronki konkursu, Marii Błażków.

Koordynatorem drugiej edycji konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu.

mielec.pl