Strona główna POWIATY Nagroda dla Gardner Aerospace – Nowa Dęba

Nagroda dla Gardner Aerospace – Nowa Dęba

Gardner Aerospace – Nowa Dęba z nagrodą „Dostawca Roku 2018”. 

Spółka Gardner Aerospace działa w Nowej Dębie od 2006 roku, początkowo pod marką CAV Aerospace, później NORTHERN Aerospace. Aktualnie, po przejęciu Grupy NORTHERN Aerospace przez GGA Ltd (w lipcu 2018), pracuje pod marką GARDNER AEROSPACE – NOWA DEBA Sp. z o.o. z siedzibą w Nowej Dębie. Spółka wchodzi w skład GRUPY GARDNER AEROSPACE Ltd, która jest jednym z największych na świecie dostawców zaawansowanych komponentów dla przemysłu lotniczego i obronnego.

Wyniki osiągane przez GARDNER AEROSPACE – NOWA DEBA w obszarze jakości i terminowości dostaw zyskały uznanie klientów czego dowodem jest przyznanie przez firmę Fokker nagrody „Dostawca Roku 2018”. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w kwietniu 2019 w siedzibie Spółki w Nowej Dębie. Można powiedzieć, że wszystkie aktualnie produkowane samoloty Airbus’a posiadają zabudowane w swojej strukturze części wyprodukowane w Nowej Dębie.

GARDNER AEROSPACE – NOWA DEBA Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji komponentów formowanych z blach tytanowych, duralowych oraz montażach podzespołów lotniczych. Głównymi klientami są: Fokker Elmo, Safran LS, Safran E&P, RUAG, Airbus, Bombardier, General Dynamics i Gulfstream. Jej mocną strona są zatwierdzone procesy specjalne takie jak obróbka części w: TSA, SAA, ChAA, alodynowanie stopów Al, obróbka cieplna stopów AL, pasywacja stali nierdzewnych oraz spawanie metodą TIG stopów AL i stali nierdzewnych. Wszystkie procesy specjalne posiadają zatwierdzenie NADCAP.

Na koniec 2019 r. w spółce zatrudnionych było 175 pracowników, w tym 139 osób jest zatrudnionych w zakładzie w Nowej Dębie, a 36 osób w oddziale w Rzeszowie. Osiągnięta w 2019 r. sprzedaż przekroczyła 15,2 mln $, a zysk brutto wyniósł 3,4 mln $.

Janusz Żywiec
General Manager, V/P
Gardner Aerospace – Nowa Dęba Sp. z o.o | Gardner Aerospace Group
RL/MM
www.nowadeba.pl