Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Nadzieja na nowe pokolenie mistrzów. Ruszyła klasa tenisa stołowego

Nadzieja na nowe pokolenie mistrzów. Ruszyła klasa tenisa stołowego

Będą się szkolić pod okiem mistrzyń. W Tarnobrzeskiej SP 10 ruszyła jedyna w regionie klasa sportowa o profilu tenis stołowy. Klasę patronatem objął 30-krotny mistrz Polski, KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Uczniowie odbierali certyfikaty, w tym czasie przy stołach tenisowych stanęli dziennikarze. W Tarnobrzegu trwają II Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Tenisie Stołowym.

Dwadzieścioro pierwszaków, którzy w swych tornistrach, obok książek i piórnika nosić będą tenisową rakietkę odebrało oficjalne certyfikaty potwierdzające przyjęcie do klasy sportowej o profilu tenis stołowy. Uroczysta inauguracja tenisowej klasy, która powstała w Szkole Podstawowej nr. 10 im. Janusza Korczaka w Tarnobrzegu, zgromadziła 2 września nie tylko młodych adeptów tenisa stołowego, ale i liczne grono gości. Na zaproszenie pomysłodawcy i patrona klasy, Zarządu Klubu Tenisa Stołowego Enea Siarkopol Tarnobrzeg oraz prezydenta Tarnobrzega Dariusz Bożka, w tej wyjątkowej uroczystości udział wzięła Ewa Draus wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Bogusław Rybacki prezes Zarządu Enea Elektrownia Połaniec S.A., Janusz Paruzel członek Zarządu Enea Elektrownia Połaniec S.A., Anna Lutek dyrektor Departament Public Relations i Komunikacji Enea S.A., Wojciech Brzezowski prezes Zarządu Zakłady Chemiczne “Siarkopol” Tarnobrzeg Sp. z o.o., Daniel Gurdak kierownik Zakładu Marma Polskie Folie Sp. z o.o. Nowa Dęba.

Klasa sportowa patronacka, pod skrzydłami mistrzowskiego KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, to promocja zarówno sportu, jak i i samego Tarnobrzega. To także nadzieja na wychowanie nowych mistrzów  w tej dyscyplinie. – Mam nadzieję ze wielu sposób was to będą przyszli olimpijczycy, że któregoś pięknego dnia właśnie o was usłyszymy przy okazji największych wydarzeń sportowych na świecie – do siedmiolatków, którzy wraz z początkiem edukacyjnej ścieżki rozpoczynają tenisową przygodę zwrócił się prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Dodał, że olbrzymie zainteresowanie ogólnodostępnymi zajęciami organizowanymi w holu MOSiR świadczy, że tenis stołowy nie jest sportem niszowym.

Klasa liczy 20 uczniów. Oprócz realizowania podstawy programowej młodzi „tenisiści” w plan lekcji mają wpisane zajęcia z tenisa stołowego. Pięć razy w tygodniu. Te prowadzić będą instruktorzy – trenerzy mistrzyń z KTS-u. – Cieszę się, że będziecie uczyć się tej mojej pięknej dyscypliny – mówił Zbigniew Nęcek, trener 30-krotnych drużynowych mistrzyń Polski, zawodniczek KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, który o powołanie takiej klasy zabiegał od lat. – Dzisiejszy dzień jest bardzo ważny. To ogromny sukces naszej  strategii, do której realizowania mamy obecnie wyjątkowo sprzyjający klimat. Zawsze podkreślam, że promowanie tenisa stołowego wśród społeczeństwa jest dla nas, oprócz prowadzenia pierwszej drużyny KTS, najistotniejsze.

Sukcesy KTS-u podkreśliła wicemarszałek Podkarpacia. – To wielka duma dla całego województwa podkarpackiego, że mamy taką drużynę, która szczyci się tak wysokimi osiągnięciami w Polsce i w Europie – zaznaczyła wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus. Nie kryła zadowolenia z pomysłu utworzenia klasy sportowej profilu tenis stołowy, tym bardziej, że od najmłodszych lat dzieci będą trenować pod okiem najlepszych. Podziękowała także sprzyjającym tej inicjatywie sponsorom i partnerom KTS-u. Ci z okazji inauguracji działalności klasy przygotowali dla uczniów niespodzianki. Uczniów obdarował między innymi Totalizator Sportowy, Enea Elektrownia Połaniec, Zakłady Chemiczne „Siarkopol”. Nie zabrakło upominków od Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Miasta Tarnobrzega. Z kolei KTS wyposażył swych podopiecznych w sprzęt sportowy. Każdy uczeń otrzymał koszulkę, spodenki, rakietkę i pokrowiec.

Tenisowego święta na tym nie koniec. W dniu inauguracji klasy tenisowej rozpoczęły się w Tarnobrzegu II Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Tenisie Stołowym. Przez dwa dni, 2 i 3 września, o tytuł Mistrza Polski walczą dziennikarze z całego kraju. Zmagania rozgrywane są w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu. Organizatorami II Mistrzostw Polski Dziennikarzy w Tenisie Stołowym są: KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, Polski Związek Tenisa Stołowego, Urząd Miasta Tarnobrzega, MOSiR Tarnobrzeg. Sponsorem wydarzenia jest Enea Elektrownia Połaniec, a patronatem honorowym zawody objęło Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

tarnobrzeg.pl