Strona główna POWIATY mielecki Na Wojska Polskiego zgodnie z planem

Na Wojska Polskiego zgodnie z planem

Wkrótce na ulicy Wojska Polskiego zakończy się kompleksowy remont nawierzchni, chodników oraz ścieżek rowerowych. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Zakończenie inwestycji planuje się na koniec sierpnia.

Powiat Mielecki ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Wojska Polskiego na trzech, kluczowych dla Specjalnej Strefy Ekonomicznej odcinkach. To jest od ul. Cyranowskiej do Bramy Głównej SSE z pominięciem ronda, które remontuje Urząd Miejski (planowo rondo ma powstać do października 2020 r.), dalej od Bramy Głównej SSE do ronda przy Agencji Rozwoju Przemysłu, a także od ronda przy ARP do skrzyżowania przy zakładzie Colfarm.

Na wspomnianych odcinkach większość najtrudniejszych prac została już wykonana. Została ułożona między innymi nowa nawierzchnia asfaltowa, natomiast chodniki oraz ścieżki rowerowe zostały poszerzone do wymaganych rozmiarów. Pozostało jeszcze wymalować znaki poziome oraz w kilku miejscach dokończyć ułożenia chodników.

Na wspomnianą inwestycję Powiat Mielecki otrzymał wysokie, bo sięgające ponad 6 milionów złotych dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostała część – ponad 4 miliony złotych to wkład własny Powiatu Mieleckiego.

www.powiat-mielecki.pl