Strona główna POWIATY Msza Św. w intencji Ojczyzny, zdrowia Polaków oraz szybkiego ustąpienia epidemii

Msza Św. w intencji Ojczyzny, zdrowia Polaków oraz szybkiego ustąpienia epidemii

W dniu 11 kwietnia 2021 roku w Kościele Parafialnym w Górach Wysokich została odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny, zdrowia Polaków oraz szybkiego ustąpienia epidemii zamówiona przez Posłów na Sejm RP-Marka Kwitka i Krzysztofa Lipca.

Msza Św. została odprawiona przez Proboszcza Parafii w Górach wysokich Ks. Kanonika Sławomira Świstaka.

W nabożeństwie udział wzięli wyżej wymienieni Posłowie, Radni Powiatu Sandomierskiego – Anna Glibowska, Waldemar Maruszczak i Krzysztof Kandefer, Wójt Gminy Dwikozy – Marek Łukaszek, Dyrektor KOWR w Kielcach – Jacek Toś, Radny Rady Miasta w Sandomierzu – Krzysztof Szatan, Sołtys Sołectwa Góry Wysokie – Lidia Hebdowska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dwikozach – Zdzisław Stępień wraz z pracownikami GOK w Dwikozach.

Po zakończeniu nabożeństwa delegacje złożyły wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze na grobie Ks. Kanonika Konstantego Foltańskiego, który był Proboszczem miejscowej parafii w czasie Powstania Styczniowego 1863 roku. Udzielił wtedy schronienia powstańcom, pomagał w ich leczeniu oraz pomagał im w przedostaniu się do zaboru austriackiego. Ks Foltański pochował poległych powstańców w Bitwie pod Słupczą we wspólnej mogile na Cmentarzu Parafialnym w Górach Wysokich.

Msza Św. odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

www.dwikozy.gmina.pl