Strona główna POWIATY Modernizacja „Sokoła” na finiszu

Modernizacja „Sokoła” na finiszu

Rozwadowski Dom Kultury „Sokół” w Stalowej Woli – tak prawdopodobnie będzie się nazywała ponad stuletnia perełka Rozwadowa po generalnym remoncie i oddaniu do użytku mieszkańców. Prace przy jego modernizacji są na końcowym etapie.

Podczas prac remontowych duży nacisk kładziony jest na to, aby odtworzyć całą estetykę budynku sprzed ponad 100 lat. Układ funkcjonalny „Sokoła” nie zmieni się. Będą garderoby, sala widowiskowa na około 80 osób. Na pierwszym piętrze przewidziano dwie sale muzyczne i antresolę nad salą widowiskową, na poddaszu magazyny i salę pamięci.

W większości pomieszczeń położona jest już nowa stolarka okienna odwzorowana na podstawie zabytkowych elementów pozostałych z czasów świetności rozwadowskiego „Sokoła”. Obecnie montowana jest główna, drewniana klatka schodowa oraz parkiety. Malowane są także wnętrza, na finiszu są też prace przy elewacji.

Odbiory budynku planowane są w drugiej połowie września tego roku. Następnie do nadzoru budowlanego złożony zostanie wniosek o pozwolenie na użytkowanie.

„Sokół” po modernizacji podlegać będzie pod zarząd Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Jak zapowiada dyrektor Marek Gruchota, jego funkcjonowanie opierać się będzie na czterech filarach działalności: osiedlowy dom kultury, tradycje „Sokoła”, miejsce spotkań dla stowarzyszeń, które działają na terenie Rozwadowa i współpraca z nimi oraz projekt społeczny.

Budynek przechodzi renowację dzięki 10-milionowemu dofinansowaniu z RPO Województwa Podkarpackiego.

 

www.stalowawola.pl