Strona główna POWIATY Moc życzeń dla staszowskich Bibliotekarzy

Moc życzeń dla staszowskich Bibliotekarzy

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie 12 maja odbyło się spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Uroczystość wpisała się w obchody XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Zebranych przywitała Ewa Cygan – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie, która następnie przedstawiła prezentację oraz omówiła najważniejsze działania podejmowane przez książnicę w przeciągu ostatnich dwóch lat. Głos zabrali również goście, którzy złożyli na ręce dyrektor Ewy Cygan serdeczne życzenia oraz podziękowania dla wszystkich pracowników biblioteki. Bukiet kwiatów oraz okolicznościowy list przekazali włodarze Staszowa, burmistrz Leszek Kopeć oraz dr Ewa Kondek – zastępca burmistrza.

– Dziękuję, że Wasza miłość do książek zachęca całe pokolenia staszowian do czytania – zarówno młodszych, jak i starszych, a także przekonuje kolejnych mieszkańców do sięgania po słowo pisane – powiedział burmistrz Leszek Kopeć, składając jednocześnie życzenia: – Przyjmijcie życzenia niegasnącej energii i wielu pomysłów na szerzenie w społeczeństwie wiedzy i nawyku czytania oraz poszanowania dla słowa drukowanego. Życzę Wam, aby praca wśród książek dawała Wam moc zadowolenia i była zawsze doceniana szczerym uśmiechem oraz ciepłym słowem czytelnika.

W święcie biblioteki udział wzięli między innymi Leszek Kopeć – burmistrz miasta i gminy Staszów, dr Ewa Kondek – zastępca burmistrza, Józef Żółciak – starosta staszowski, radni Rady Miejskiej w Staszowie, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych gminy, pracownicy biblioteki, staszowska młodzież oraz przyjaciele staszowskiej książnicy.

Uwieńczeniem święta bibliotekarzy był występ dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. I.J. Paderewskiego w Staszowie, które na tę okazję przygotowały tematyczny montaż słowno-muzyczny.

staszow.pl