Strona główna POWIATY Moc atrakcji podczas Sandomierskich Mikołajek

Moc atrakcji podczas Sandomierskich Mikołajek

Gry, zabawy, konkursy, kiermasz, spotkania ze św. Mikołajem – to tylko kilka atrakcji z bogatego programu kolejnej edycji wydarzenia „Mikołajki w Sandomierzu”, które miało miejsce w niedzielę, 1 grudnia br.

Organizowane już po raz piąty w Sandomierzu Mikołajki i atrakcje im towarzyszące, przygotowane były specjalnie z myślą o mieszkańcach, ale także o osobach z zewnątrz, które postanowiły spędzić ten dzień w naszym mieście. Wszyscy odwiedzający Rynek Starego Miasta, w tym dniu za sprawą kiermaszu, mogli nabyć na stoiskach, które zaprezentowało ponad 40 wystawców z całej Polski, asortyment typowo świąteczny – bombki, stroiki, ozdoby na stół, przyprawy, miody czy też regionalne specjały.

  Ponadto, niedzielne popołudnie było okazją do spędzenia czasu z dziećmi, na które czekało wiele atrakcji. Św. Mikołaj, w towarzystwie śnieżynki, spacerując po Rynku Starego Miasta, wręczał wszystkim dzieciom słodkości, które z wielką chęcią robiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcia. Każde z dzieci mogło wziąć udział w konkursie „Poszukiwanie świątecznej gwiazdki”, które polegało na jak najszybszym odnalezieniu kilkunastu gwiazdek, rozmieszczonych w obrębie sandomierskiego Ratusza. „W Osikowej Dolinie” – pod takim hasłem odbywały się zajęcia artystyczne zarówno dla dzieci jak i dorosłych polegające na tworzeniu przeróżnych modeli związanych z Mikołajkami oraz nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Czynny udział w imprezie wzięły udział także sandomierskie przedszkolaki, startując w konkursie na eko-choinkę, którego główną ideą było kreowanie artystycznej wyobraźni wśród dzieci i propagowanie działań edukacyjnych w zakresie prawidłowego gospodarowania i selektywnego zbierania odpadów z gospodarstw domowych. Pod koniec wydarzenia, w specjalnie zaaranżowanym domku na dzieci czekał długo wyczekiwany św. Mikołaj z prezentami. W rolę oczekiwanego gościa wcielił się Marcin Marzec burmistrz Sandomierza.

www.sandomierz.pl