Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Mobilna rekrutacja wojskowa

Mobilna rekrutacja wojskowa

W Tarnobrzegu staną mobilne punkty informacyjno-rekrutacyjne Wojska Polskiego. 19 i 20 sierpnia zainteresowani służbą w wojsku bądź nauką w szkołach wojskowych będą mogli porozmawiać z przedstawicielami Wojskowych Komend Uzupełnień, żołnierzami jednostek liniowych i podchorążymi.

Wojskowe namioty pojawią się w Tarnobrzegu w środę, 19 sierpnia, w okolicy placu targowego przy ul. Kwiatkowskiego oraz w rejonie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Niepodległości. Z kolei w czwartek, 20 sierpnia, mobilna rekrutacja odbywać się będzie na placu Bartosza Głowackiego.

Tarnobrzeg znalazł się w harmonogramie kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem RP”. Do końca wakacji w mobilnych punktach rekrutacyjnych na terenie całego kraju z osobami zainteresowanymi służbą w Wojsku Polskim, bądź nauką w liceach wojskowych i wojskowych uczelniach wyższych spotykać się będą m.in. przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień.

Dotychczasowe edycje kampanii przyniosły wymierne efekty – od 14 października 2018 r., czyli od rozpoczęcia kampanii, do stycznia 2020 roku złożono ponad 43 tysiące wniosków o powołanie do służby wojskowej.

 

www.tarnobrzeg.pl