Strona główna POWIATY mielecki Minister Ziobro z wizytą w Tuszowie Narodowym

Minister Ziobro z wizytą w Tuszowie Narodowym

29 lipca minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przybył do Tuszowa Narodowego, aby złożyć kwiaty pod pomnikiem generała Sikorskiego, w związku z obchodami 77 rocznicy jego tragicznej śmierci, które miały miejsce 3 lipca, a w których minister nie mógł uczestniczyć osobiście ze względu na zaistniałe okoliczności. W swoim wystąpieniu nawiązał do postaci generała, jako wielkiego bohatera narodowego, dającego przykład odwagi i miłości do Ojczyzny. Podkreślił, ze gmina Tuszów Narodowy słynie w Polsce z odwagi w walce o wartości, które nieśli kiedyś ci, których tu dzisiaj wspominamy. – To piękne, że kultywujemy tradycję, że pamiętamy i jesteśmy gotowi w innych czasach, wobec innych wyzwań i zagrożeń odwoływać się do tych wartości – zaznaczył i dodał – My tam w Warszawie czerpiemy siłę z takich postaw, jakie pan wójt i państwo tutaj demonstrujecie i macie odwagę mówić o nich wprost.

Na koniec, podczas zwiedzania Centrum Pamięci, złożył wpis w Księdze Pamiątkowej:
By miłość do Ojczyzny i odwaga w walce o wolną Polskę, jaką wykazał w swym życiu Generał Wł. Sikorski, była inspiracją dla kolejnych pokoleń Polaków. Dziękuję za to ważne upamiętnienie wspaniałego oficera, generała, Polaka. Z szacunkiem, Zbigniew Ziobro

Wójt Andrzej Głaz, korzystając z pobytu pana ministra, złożył mu serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe, które gmina otrzymała i otrzymuje z Funduszu Sprawiedliwości na zakup samochodów oraz sprzętu niezbędnego do prowadzenia akcji ratowniczych. Ministrowi towarzyszył wiceminister Marcin Warchoł, który w jego imieniu 3 lipca przekazał promesę w kwocie 250 tys. zł na zakup samochodu dla OSP Ławnica.

www.tuszownarodowy.pl