Strona główna POWIATY Milion na intermodalny port przeładunkowy w Grzybowie

Milion na intermodalny port przeładunkowy w Grzybowie

Miasto i Gmina Staszów otrzymały milion złotych na budowę intermodalnego portu przeładunkowego w Grzybowie. Anna Krupka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przekazała w środę, 31 marca na ręce Leszka Kopcia, Burmistrza Miasta i Gminy Staszów symboliczny czek.

Potężne środki znów trafiły do województwa świętokrzyskiego, w tym powiatu staszowskiego i Gminy Staszów. W ramach kolejnej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Miasto i Gmina Staszów otrzymały milion złotych na budowę portu przeładunkowego w Grzybowie.

To kolejne środki, kórymi rząd wspiera samorządy województwa świętokrzyskiego w tym trudnym czasie, związanym z epidemią koronawirusa i kryzysem przez nią wywołanym. Wspieramy bardzo potrzebne inwestycje rozwojowe, takie jak port przeładunkowy w Grzybowie- podsumowała Anna Krupka.

-W imieniu mieszkańców miasta i gminy Staszów chciałbym podziękować za kolejne wsparcie finansowe dla gminy w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych- mówił burmistrz Leszek Kopeć. Jest to wielki krok naprzód w rozwoju gospodarczym naszego terenu i bardzo doceniamy wsparcie rządu w budowie grzybowskiego portu dodaje włodarz.

Wizja portu przeładunkowego w Grzybowie opiera się na budowie nowej bocznicy, która połączy tereny inwestycyjne „B” i „C” z linią PKP LHS (tor szeroki) i PKP PLK (tor normalny). Do zagospodarowania jest ogromny teren o powierzchni nawet 150 hektarów, na którym powstaną magazyny oraz stacja przeładunkowa dla transportu kontenerowego, materiałów sypkich, a także paliw kopalnych i gazu. Port przeładunkowy będzie wykorzystywał potencjał istniejącej bocznicy należącej do KiZChS Siarkopol Grupa Azoty, z którą gmina Staszów chce podpisać stosowne porozumienie i nawiązać ścisłą współpracę.

 

www.staszow.pl