Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Mikołajkowy Turniej o Puchar Wójta

Mikołajkowy Turniej o Puchar Wójta

W dniu 21 grudnia br. w Padwi Narodowej odbył się Mikołajkowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Padew Narodowa, którego organizatorem był Tarnobrzeski Klub Karate na czele z Sensei Grzegorzem Uzarem 2 dan. Współorganizatorami turnieju byli: Urząd Gminy, Szkoła Podstawowa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Padwi Narodowej. Turniej otworzył przewodniczący Rady Gminy Pan Janusz Bik. Zawody zaszczycił również swoją obecnością Wójt Gminy Pan Robert Pluta. Turniej sfinansowany był ze środków własnych klubu, jak również dzięki wsparciu sponsorów Firmy FederalMogul z Gorzyc, DrewBik – Janusz Bik, Urzędu Gminy w Padwi Narodowej. W trakcie otwarcia turnieju sempai Łukasz Adamkiewicz otrzymał pamiątkową tabliczkę z podziękowaniami z okazji 20 – lecia uprawiania karate oraz działalności na rzecz klubu.

W turniej wystartowało 80 zawodników, członków Tarnobrzeskiego Klubu Karate-dzieci, młodzież jak również dorośli trenujący na co dzień w naszym klubie w sekcjach w Padwi oraz w Tarnobrzegu, jak również 5 reprezentantów klubu Centrum Aktywności Fizycznej z Rzeszowa.

Turniej rozegrany został w konkurencjach sprawnościowych (dla naszych najmłodszych członków), kalaki – walka na pałki, kata oraz w kickboxingu w formule kicklight. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali dyplomy i puchary, a wszyscy uczestnicy turnieju pamiątkowe medale, dyplomy oraz kalendarze  klubowe na 2020 rok.

Ponadto z uwagi na ferie świąteczne zostały przeprowadzone prelekcje odnośnie bezpiecznego spędzania czasu wolnego, jak również zajęcia z pierwszej pomocy, które przeprowadzili druhowie –strażacy z OSP Jaślany na czele z Panem Markiem Czerwem.

Sędziami zawodów byli: sensei Grzegorz Uzar, sensei Paweł Kardyś, Łukasz Rydzik (Rzeszów), sensei Sebastian Uzar, Sensei Maciej Grabski, sempai Paweł Piekutowski oraz Łukasz Aamkiewicz.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich członków klubu pomagających w organizacji oraz przeprowadzeniu turnieju.

www.tarnobrzeg.pl