Strona główna POWIATY mielecki Mikołaj Wilk pływackim Mistrzem Polski

Mikołaj Wilk pływackim Mistrzem Polski

Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski spotkał się w Urzędzie Miejskim z pływakiem MKS Ikara Stali Mielec Mikołajem Wilkiem, który podczas rozegranych w dniach 14-17 lipca 2022 roku w Lublinie  Letnich Mistrzostw Polski juniorów do lat 15, zdobył trzy medale – złoto na 200 m stylem klasycznym oraz srebro w wyścigach na 50 i 100 m klasykiem.

W spotkaniu uczestniczył trener i prezes Ikara Stali Mielec Robert Wieczorek oraz zastępca Prezydenta Adriana Miłoś.

Na mistrzostwach w Lublinie dobrze spisali się także pozostali mielczanie, tegoroczni absolwenci Szkoły Podstawowej nr 6.  Z szóstym czasem w Polsce swoją rywalizację zakończyła sztafeta 4 x 100 zmiennym płynąc w składzie Adrian Ochalik, Mikołaj Wilk, Karol Głaz i Filip Blicharz.

W finale A pływał dwukrotnie Karol Głaz zajmując 9 miejsce na 100 m stylem klasycznym oraz 10 na 200 m stylem klasycznym. Dobrą formę zaprezentował również Adrian Ochalik wygrywając Finał B i zajmując 11 miejsce na 200 m stylem grzbietowym i dwukrotnie 16 miejsce na 50 i 100 m stylem grzbietowym. W klasyfikacji medalowej młodzi pływacy IKARA uplasowali się na 12 miejscu w Polsce na 149 startujących klubów.

Gratulujemy.

mielec.pl