Strona główna POWIATY mielecki Mieleckie szkoły w programie „Edukacyjna Sieć Antysmogowa”

Mieleckie szkoły w programie „Edukacyjna Sieć Antysmogowa”

Jak dbać o jakość powietrza, jaki wpływ na czystość powietrza mają nasze codzienne działania, zwiększenie społecznej świadomości w zakresie ekologii – to tematy przewodnie projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa – programu informacyjnego, który przeszkolił już ponad 50 tysięcy uczniów i ponad 30 tysięcy osób dorosłych. Dziś, udział w warsztatach wzięli przedstawiciele mieleckich szkół, którzy zdobytą wiedzę przekażą swoim uczniom.

Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. Szkoły – jako instytucje kształcące dzieci i młodzież oraz ważne ośrodki opiniotwórcze – są właściwym miejscem, w którym wiedzę należy upowszechniać i pomagać społeczności lokalnej w identyfikacji i zrozumieniu problemów, mających wpływ na jakość życia.

Dzisiejsze warsztaty w budynku Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Skłodowskiej – Curie, to efekt czerwcowego spotkania przedstawicieli projektu antysmogowego z Prezydentem Miasta Mielca Jackiem Wiśniewskim. Prowadzącym prelekcje byli Piotr Siergiej – rzecznik prasowy Polskiego Alarmu Smogowego oraz Barbara Leśniczak kierownik projektu ESA.