Strona główna POWIATY mielecki Mieleccy przedsiębiorcy zapoznali się z Regionalną Strategią Innowacji Podkarpacia na lata 2021-2030

Mieleccy przedsiębiorcy zapoznali się z Regionalną Strategią Innowacji Podkarpacia na lata 2021-2030

W poniedziałek 6 września w mieleckim  inkubatorze przedsiębiorczości IN-TECH 1 odbyły się konsultacje społeczne “Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Podkarpackiego na lata 2021-2030” z środowiskiem ekspertów i przedsiębiorców z regionu.

W spotkaniu wziął udział m. in. Marszałek Władysław Ortyl, Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, a także prezes MARR S.A. Antoni Górski, oraz środowisko ekspertów i przedsiębiorców zainteresowanych funduszami europejskimi.

– Mielec to przede wszystkim lotnictwo i przemysł. Dobrze, że jesteśmy tutaj wspólnie razem. Cieszę się, że organizowane są takie spotkania, gdzie przedsiębiorcy mogą odnieść się do tego co zaproponował nam Zarząd Województwa w ramach strategii innowacji na latach 2021-2030. Zyskujemy wiedzę w którym kierunku będziemy się rozwijać i przede wszystkim w jakim kierunku zaplanowany jest dalszy rozwój naszej specjalności jaką jest lotnictwo. Cieszę się, że przedsiębiorcy mogą na tym spotkaniu wyrazić swoją opinię – powiedział na spotkaniu prezydent Mielca Jacek Wiśniewski

Przypomnijmy. Zarząd Województwa Podkarpackiego rozpoczął konsultacje społeczne projektu „Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Podkarpackiego na lata 2021-2030″. Dokument ten wyznaczać będzie kierunki regionalnej polityki w obszarze rozwoju gospodarczego i wspierania innowacyjności prowadzonej przez Samorząd Województwa w perspektywie do 2030 r., uszczegółowiając równocześnie w tym zakresie zapisy Strategii Rozwoju Województwa Podkarpackiego. Projekt został opracowany z uwagi na kończący się okres obowiązywania obecnej Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Podkarpackiego, nową perspektywę programową i finansową Unii Europejskiej oraz zachodzące zmiany  w sytuacji społeczno-gospodarczej regionu.