Strona główna POWIATY Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy Miejscem Przyjaznym Rowerzystom

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy Miejscem Przyjaznym Rowerzystom

MGOKiS w Koprzywnicy otrzymał rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. To jeden z wielu kroków promujących miasto i gminę Koprzywnica, jako miejsce przyjazne rowerzystom. Przyznanie rekomendacji było poprzedzone wizytą audytorów szlaku Green Velo, która zakończyła się pozytywnie.

Miejsce Przyjazne Rowerzystom przy MGOK dysponuje podstawowymi narzędziami do naprawy rowerów, jest pralka i suszarka. Rowerzyści mogą skorzystać z zaplecza kuchennego, zrobić sobie  herbatę, odpocząć. Przed budynkiem MGOKiS  jest zamontowany stojak na rowery. Uruchomienie Miejsca Przyjaznego Rowerzystom to pierwszy element projektu „Koprzywnica na weekend”. Kolejnym  krokiem są starania o przyznanie Certyfikatu „Gmina Przyjazna Rowerzystom „. Certyfikat przyznaje  Zarząd Główny PTTK. Zgłoszenia i rekomendacji udzielił prezes tarnobrzeskiego oddziału PTTK, miłośnik turystyki rowerowej, dobrze znający  walory turystyczne  gminy Koprzywnica.

A już niebawem 25 czerwca, z myślą o rowerzystach w Koprzywnicy, burmistrz  Aleksandra Klubińska i MGOKiS zaprosi dzieci, młodzież i dorosłych właścicieli rowerów  po odblaski, które zwiększą  ich bezpieczeństwo na trasie.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty i jednoczenie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowe www.greenvelo.pl

www.koprzywnica.eu