Strona główna POWIATY Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej z prestiżowym Certyfikatem CAL

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej z prestiżowym Certyfikatem CAL

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli jako jedyny w południowo-wschodniej Polsce otrzymał Certyfikat Jakości Centrów Aktywności Lokalnej (CAL). Wyróżnienie to otrzymał za swoją szeroką działalność aktywizującą środowiska, z którymi pracuje. Certyfikat odebrał dyrektor MOPS Piotr Pierścionek wraz z zespołem, podczas sesji Rady Miejskiej 30 czerwca.

– Certyfikat Jakości Centrów Aktywności Lokalnej jest to dokument, który potwierdza, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli realizuje model organizowania społeczności lokalnej, środowiskowej pracy socjalnej. Takich ośrodków w Polsce jest kilka, a jednym z wiodących jest właśnie ośrodek w Stalowej Woli. Gratuluję, że na terenie waszego miasta rozwija się tak doskonały zespół organizatorów społeczności lokalnych – mówiła wręczająca certyfikat Monika Makowiecka ze Stowarzyszenia Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej.

Dyrektor MOPS przyznał, że jest to zasługa jego pracowników i podziękował im za pracę. – Serdecznie dziękuje za to wyróżnienie, natomiast są osoby, które na to zasłużyły, które złożyły dokumenty, które pracują tą metodą od 2014 roku. To czteroosobowy zespół organizatorów społeczności lokalnej. W ramach organizowania społeczności lokalnej między innymi prowadzony jest również Klub Wesoła Gromadka. Dzięki tym właśnie osobom w Stalowej Woli rozwijana jest trzecia metoda pracy socjalnej, czyli organizowanie społeczności lokalnych. I bardzo dziękuję za to moim pracownikom – mówił Piotr Pierścionek.

Zespół do spraw organizowania społeczności lokalnej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli współtworzą Agnieszka Chruściel, Ewelina Małek, Beata Jucha i Kinga Surma.

www.stalowawola.pl