Strona główna POWIATY Miejski Dzień Dziecka

Miejski Dzień Dziecka

Miejski Dzień Dziecka 2022 w Sandomierzu odbył się 4 czerwca w Porcie Kultury, zaplanowana plenerowa impreza nie mogła mieć miejsca na zewnątrz ze względu na złe warunki pogodowe.

Jednak wspaniałe humory towarzyszące dzieciom w tym dniu w pełni zrekompensowały tę niedogodność związaną z aurą. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji. Występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 i działającego przy szkole zespołu „Sędomir”, niezwykłe występy kilku grup Formacja Taneczna Paradox. Radosne animacje zapewnione przez WODZIREJE Z PASJĄ, wyjątkowa prezentacja Klubu Karate „Trójka” Sandomierz, występy Sandomierskiego Centrum Piosenki.
Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej, wraz z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej ogłosili rozstrzygnięcie konkursu na list dotyczący ochrony praw dziecka i apelu o pokój na świecie oraz nagrodzili prace najbardziej zaangażowanych dzieci. Animacje prowadziła Świetlica Środowiskowa w Sandomierzu.
Uczestnicy mogli też poznać pracę służb mundurowych tj. Policji i Państwowej Straży Pożarnej, a także Wojsk Obrony Terytorialnej.
W organizacji i obsłudze wydarzenia wsparli też młodzi Radni z Młodzieżowej Rady Sandomierza. Nie zabrakło również akcji profilaktycznych.
Polski Czerwony Krzyż – Oddział Rejonowy w Sandomierzu uczył zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i częstował dzieci słodyczami.
Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków – Odział Rejonowy w Sandomierzu mierzyli poziom cukru we krwi a sandomierski Klub „Amazonki” uczył zasad profilaktyki nowotworowej.
Odbyło się także uroczyste otwarcie placu zabaw, który powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego. Podczas otwarcia Marcin Marzec burmistrz Sandomierza, Piotr Chojnacki, Andrzej Bolewski oraz dzieci przecieli symboliczną wstęgę oraz wypuścili do nieba baloniki zasponsorowane przez Apteka NOVA.
Dzieci mogły częstować się ciastami które powstały w ramach akcji „Ciasto od urzędnika” akcje koordynowali pracownicy OPS w Sandomierzu.
Mimo deszczu udało rozegrać się krótki mecz samorządowców przeciw wspaniałym, zawodnikom Muks Wisła Junior Sandomierz! Młodzi zawodnicy okazali się lepsi! Dzięki czemu burmistrz Sandomierza wraz z radnymi wręczyli im nagrody i puchary.
Po południu, gdy pogoda się polepszyła dzieci mogły skorzystać z darmowych dmuchańców rekreacyjnych na zewnątrz.
Na finał zaprezentował się na scenie Portu Kultury wspaniały Iluzjonista – Pan Przemysław Wilk, który zabrał dzieci w świat magii i czarodziejskich sztuczek.

sandomierz.eu