Strona główna POWIATY Miasto zakupiło nowoczesny respirator dla stalowowolskiego szpitala

Miasto zakupiło nowoczesny respirator dla stalowowolskiego szpitala

Miasto Stalowa Wola zakupiło najwyższej klasy respirator dla Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. – Samorząd miejski oprócz bezpośredniego wsparcia finansowego oraz dostarczania szpitalowi środków ochrony osobistej, postanowiło popatrzeć na problem opieki zdrowotnej długoterminowo, wspierając sprzętem, który będzie potrzebny nie tylko w obliczu epidemii, ale również przez wiele lat będzie budował jakość i poziom świadczonych usług przez stalowowolski szpital – mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowe Woli. Respirator trafił na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Zakupiony przez miasto za kwotę blisko 90 tys. zł respirator, to sprzęt wysokiej klasy. – To urządzenie z górnej półki, model Elisa 600 firmy Löwenstein. Znakomicie sprawdza się w trudnych sytuacjach, gdy dochodzi do niewydolności oddechowej pacjenta. O klasie tego respiratora niech świadczy to, że rząd niemiecki zamówił 6 tysięcy sztuk dokładnie tego modelu. W naszym szpitalu mamy już 6 takich urządzeń, to jest siódme. Wszystkie będą funkcjonowały jeszcze przez wiele lat, mam nadzieję, że już niedługo – w ramach nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, na realizację której to inwestycji bardzo czekamy – mówił podczas konferencji Aleksander Zieliński, lekarz kierujący oddziałem OAiIT.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny podkreślił, że oficjalne przekazanie respiratora jest doskonałą okazją do złożenia przez stalowowolski samorząd podziękowań pracownikom szpitala za ich oddaną pracę w trudnym czasie pandemii. – W stalowowolskiej lecznicy mieliśmy i mamy do czynienia z bohaterską postawą i wielkim poświęceniem. W imieniu mieszkańców pragnę za to serdecznie podziękować całemu personelowi. W tym miejscu deklaruję również dalsze wspieranie stalowowolskiego szpitala, tak, aby mieszkańcy Stalowej Woli mieli zapewnioną jak najlepszą opiekę w momencie zagrożenia zdrowia lub życia – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Starosta Powiatu Stalowowolskiego Janusz Zarzeczny podziękował prezydentowi za wielokrotną pomoc dla lecznicy. – To nie pierwszy raz, gdy miasto Stalowa Wola na czele z prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym wspiera stalowowolski Szpital Powiatowy, zwłaszcza w ostatnim, trudnym czasie związanym z pandemią koronawirusa. Doceniamy to wsparcie i bardzo za nie dziękujemy – mówił starosta stalowowolski.

Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy samorząd miejski wsparł stalowowolski szpital kwotą 300 tys. zł oraz przekazał środki ochrony osobistej, jak setki wydrukowanych przez Miejski Zakład Komunalny w Stalowowolskiej Strefie Gospodarczej przyłbic czy tysiące certyfikowanych maseczek ochronnych.

www.stalowawola.pl