Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Miasto wykrzyczy: Wracaj do domu! Nie daj się zarazić!

Miasto wykrzyczy: Wracaj do domu! Nie daj się zarazić!

Robi się coraz cieplej. Słoneczna pogoda nie oznacza jednak końca kwarantanny. Od dziś w przestrzeni publicznej Tarnobrzega pojawią się komunikaty przypominające o najważniejszych zasadach funkcjonowania w czasie epidemii.

– Mimo coraz piękniejszej pogody w czasie trwania epidemii nie możemy pozwolić sobie na chwilę zapomnienia. To nie czas na bezcelowe spacery, pogaduchy ze znajomymi, wygrzewanie się w słońcu na ławkach. Wszystkim nam tego bardzo brakuje, jednak musimy wiedzieć, jak wielka odpowiedzialność społeczna na każdym z nas spoczywa. Ostatni weekend, gdy dopisała pogoda, pokazał, że sporo z nas nadal lekceważy obowiązujące obecnie wytyczne. Proszę, wytrwajmy jeszcze w kwarantannie. To najskuteczniejszy sposób na poradzenie sobie z koronawirusem. Zostań w domu! Jeśli musisz wyjść, zachowaj wszelkie zalecane środki ostrożności – apeluje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Apel prezydenta przypominać będą banery, jakie pojawią się w przestrzeni publicznej Tarnobrzega. Umieszczone zostaną na ławkach, w miejscach, gdzie zazwyczaj gromadzi się najwięcej osób. Banery przypomną: Wracaj do domu! Nie daj się zarazić!

www.tarnobrzeg.pl