Strona główna POWIATY Miasto Stalowa Wola Ambasadorem Wschodu

Miasto Stalowa Wola Ambasadorem Wschodu

Najciekawsze inicjatywy promujące Polskę wschodnią zostały nagrodzone tytułem Ambasadora Wschodu. Konkurs został rozstrzygnięty 30 listopada 2019 r. na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim. Wśród nominowanych znalazły się wschodnie festiwale kulturalne, samorządy Stalowej Woli i Orzysza, a nawet szlak rowerowy Green Velo.

– W imieniu prezydenta miasta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego pragnę serdecznie podziękować wysokiej kapitule za przyznaną nagrodę Ambasadora Wschodu. To dla naswielki zaszczyt i honor. Dziękuję za docenienie naszej pracy a jest to zaangażowanie i pasja licznego grona pracowników, którym z tego miejsca serdecznie dziękuję. Jako Stalowa Wola stawiamy na rozwój gospodarczy, ekonomiczny i kulturalny. Inwestujemy w infrastrukturę drogową, sportową, edukacyjną, zważając szczególną uwagę, aby naszym mieszkańcom żyło się wygodnie i bezpiecznie. Jesteśmy miastem prorodzinnym – wypłata becikowego „luckowego”, czyli 1000 zł na urodzone dziecko, wsparcie seniorów poprzez darmowe przejazdy komunikacją miejską to tylko nieliczne propozycje dla naszych mieszkańców. Tę nagrodę pragnę dedykować wszystkim mieszkańcom Stalowej Woli, bo to właśnie oni są dla nas największymi inspiratorami do działania – mówiła Renata Knap zastępca prezydenta miasta Stalowej Woli.

Tytuł Ambasadora Wschodu to wyróżnienie, które ma odkrywać i promować inicjatywy, podmioty oraz osoby działające na rzecz rozwoju Polski Wschodniej i pogranicza. Wyróżnienie przyznawane jest w kategoriach: samorząd, biznes, projekt, turystyka, kultura i sztuka oraz odpowiedzialny społecznie. Co roku wręczana jest także Nagroda Specjalna oraz przyznawany Tytuł „Honorowy Ambasador Wschodu”.

www.stalowawola.pl