Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Miasto dokapitalizowuje RDM

Miasto dokapitalizowuje RDM

Spółka Rejon Dróg Miejskich w Tarnobrzegu coraz bardziej konkurencyjna na rynku dzięki dokapitalizowaniu przez miasto. Podwyższenie kapitału pozwoliło spółce na zakup nowych specjalistycznych sprzętów. Teraz RDM może świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Park maszyn, o jaki w ostatnim czasie wzbogacił się RDM Sp. z o.o. dzięki dokapitalizowaniu przez miasto, zaprezentowano w czwartek, 23 lipca, podczas konferencji prasowej poświęconej bieżącej sytuacji w tej miejskiej spółce.  Zamiatarka samojezdna, ciągniki, ssawa do liści, rębak do gałęzi, kosiarka, opryskiwacz zawieszany ciągnikowy, kosa spalinowa, odchwaszczarka,  piaskarka, posypywarki, pługi odśnieżne, przyczepa z tablicą ostrzegawczą, kosiarki bijakowe, pilarki spalinowe. To nowe nabytki RDM, które zakupiono dzięki podwyższeniu kapitału spółki. W roku 2019 miasto dokapitalizowało RDM kwotą 350 tysięcy złotych. W roku bieżącym na ten cel przeznaczono już 1 milion 300 tysięcy złotych. Jak podkreśla prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, finansowe, a co za tym idzie także sprzętowe, wzmocnienie RDM to gwarancja, że nie trzeba będzie posiłkować się firmami z zewnątrz do realizacji zadań z zakresu utrzymania zieleni, pielęgnacji drzew, bieżącego utrzymania dróg w Tarnobrzegu. To wreszcie też szansa dla RDM na rynku poza miastem. – Mam nadzieję że nasza spółka będzie wkrótce na tyle konkurencyjna, by stawać w przetargach na realizację takich zadań także w innych miastach – mówi prezydent Bożek.

W najbliższym czasie RDM wzbogaci się jeszcze o koparkoładowarkę z osprzętem, kosiarkę bijakową oraz samochód dostawczy 3,5 t. By móc w pełni sprostać wymaganiom rynku w dalszych planach spółki zakup samochodu dostawczego do 7t, samochodu ciężarowego, termosu do masy asfaltowej, a także remontera nawierzchni asfaltowych.

www.tarnobrzeg.pl