Strona główna POWIATY mielecki Matury z atakami terrorystycznymi w tle?

Matury z atakami terrorystycznymi w tle?

Dziś (9.06) w godzinach porannych dyrektorzy niektórych mieleckich szkół średnich otrzymali e-maile z informacjami o rzekomych planowanych atakach terrorystycznych na obiekty szkolne.

Drugi dzień matur (matematyka) może zostać zakłócony w niektórych mieleckich szkołach średnich. Do dyrektorów dwóch szkół: Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Budowlanych około 5.30 dotarły e-maile z informacjami o rzekomo planowanych atakach terrorystycznych. Do dyrektora kolejnej szkoły, tym razem II Liceum Ogólnokształcącego dotarła tą samą drogą informacja o rzekomej strzelaninie na terenie przyległym do szkoły.

Do takich informacji, mających zakłócić przebieg egzaminów maturalnych dochodzi na terenie całego kraju już od wielu lat. Zgodnie z opracowanymi w tym zakresie procedurami powiadomiony został policyjny koordynator. To teraz od ustaleń policji zależeć będzie czy groźby skutkować będą sprowadzeniem specjalistycznych ekip, które dokonają sprawdzenia budynków i tym samym opóźnią rozpoczęcie pisania egzaminów z matematyki, czy też rozpoczną się one w zaplanowanym terminie (9.00).

Z pewnością w tej sprawie prowadzone będzie odrębne dochodzenie mające ustalić autorów powiadomień.

 

www.powiat-mielecki.pl