Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Maseczki chronią zdrowie i resocjalizują

Maseczki chronią zdrowie i resocjalizują

Otrzymaliśmy tysiąc sztuk maseczek uszytych przez skazanych odbywających kary pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Chmielowie. Maseczki trafią m.in. do tarnobrzeskich placówek oświatowych.

Z pakietem maseczek, dokładnie tysiącem sztuk uszytych przez skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Oddziale Zewnętrznym w Chmielowie do tarnobrzeskiego magistratu zawitał zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Dębicy,  mjr Jacek Paśko pełniący służbę w Oddziale Zewnętrznym w Chmielowie,  kapitan  Mariusz Konefał oraz porucznik Justyna Tur.

Zakład Karny w Dębicy, a także jego oddział w podtarnobrzeskim Chmielowie, w ogólnokrajową akcję szycia maseczek ochronnych w ramach programu Ministerstwa Sprawiedliwości #ResortSprawiedliwościPomaga włączył się od kwietnia. – W naszej jednostce realizowany jest program resocjalizacyjny „Szycie ratuje życie”, w ramach którego skazani recydywiści penitencjarni oraz odbywający karę po raz pierwszy rozpoczęli produkcję maseczek ochronnych. Do realizowanego programu włączonych zostało sześciu skazanych odbywających karę w dębickim zakładzie karnym oraz sześciu osadzonych z Oddziału Zewnętrznego w Chmielowie, którzy posiadają umiejętności szycia i są zmotywowani do podjęcia się pomocy innym – mówi mjr Jacek Paśko.

Przekazane przez Służbę Więzienną maseczki trafią m.in. do tarnobrzeskich jednostek oświatowych.

– Mimo sukcesywnego znoszenia nakazów, w tym dotyczącego zakrywania ust i nosa na otwartej przestrzeni wciąż jeszcze zalecenie to obowiązuje w miejscach, gdzie nie da się zachować dystansu pomiędzy ludźmi. Maseczki obowiązują m.in. w szkołach, które w ograniczonym zakresie, ale już przecież pracują z uczniami. Zakrywanie nosa i ust obowiązuje na szkolnych korytarzach, maseczki uczniowie zdejmują dopiero po zajęciu miejsca w ławkach. Takie same zalecenia, przynajmniej na ten moment, obowiązywać mają podczas egzaminów, maturalnych i ósmoklasistów, które niebawem się rozpoczynają – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

#ResortSprawiedliwościPomaga

 

www.tarnobrzeg.pl