Strona główna POWIATY mielecki MARR z pomocą mieleckiemu szpitalowi

MARR z pomocą mieleckiemu szpitalowi

Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S. A wsparła Szpital Specjalistyczny im. S. Biernackiego w Mielcu i zakupiła najpotrzebniejsze sprzęty niezbędne do funkcjonowania szpitala oraz do opieki nad pacjentami z podejrzeniem koronawirusa.

Wśród zakupionego przez MARR sprzętu znalazł się respirator z automatycznym adaptacyjnym trybem wentylacji, a także wielofunkcyjne wózki reanimacyjne, kardiomonitory stacjonarno-przenośne, wózki zabiegowe oraz medyczne i termometry bezdotykowe na podczerwień. Wszystko z myślą o wsparciu pracowników medycznych w tym trudnym okresie.

Nie tak dawno informowaliśmy także o wsparciu udzielonym szpitalowi oraz pogotowiu przez Urząd Miejski w Mielcu. Decyzją Prezydenta Mielca, główną formą pomocy było umorzenie spłaty podatku za nieruchomość do końca bieżącego roku zarówno dla mieleckiego szpitala jak i pogotowia. Oszczędność na ponad 260 tysięcy złotych wspomoże obie placówki w walce z Covid-19. Dodatkowo przekazanych zostało cztery tysiące maseczek, niespełna trzy tysiące przyłbic oraz tysiąc fartuchów ochronnych.

www.mielec.pl