Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Mamy pierwsze miejsce w województwie!

Mamy pierwsze miejsce w województwie!

Tarnobrzeg doceniony za brajlowski przewodnik po mieście. Znamy już wyniki konkursu Idol Województwa Podkarpackiego 2020. W kategorii Urząd Otwarty dla Niewidomych tarnobrzeski magistrat zajął pierwsze miejsce! Przed nami etap krajowy konkursu. Trzymajmy kciuki!

Cele konkursu to między innymi wyróżnienie osób, firm i instytucji, które zasłużyły się w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niewidomych i słabowidzących, także promocja zaangażowania społecznego, pozytywnych przykładów działania oraz postaw, które sprzyjają emancypacji środowiska, to też dzielenie się pozytywnymi doświadczeniami, które wpływają na integrację wewnątrzśrodowiskową, czy wreszcie promocja idei wyrównywania życiowych szans osób niepełnosprawnych, w szczególności niepełnosprawnych wzrokowo. Organizatorem konkursu jest Fundacja Szansa Dla Niewidomych. Konkurs składa się z dwóch etapów. Laureaci pierwszego etapu, regionalnego biorą udział w konkursie krajowym. Ostateczne wyniki zostają ogłoszone podczas krajowej konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND w Warszawie.

Miło nam poinformować, że w swojej kategorii w etapie regionalnym Urząd Miasta Tarnobrzega zajął pierwsze miejsce! Wśród laureatów etapu wojewódzkiego są też pozostali nominowani reprezentujący Tarnobrzeg. W kategorii Media pierwsze miejsce zajęło Radio Leliwa, trzecie przypadło TVL Telewizji Lokalnej Tarnobrzeg. W kategorii Edukacja pierwsze miejsce ma Państwowa Uczelnia Zawodowa w Tarnobrzegu, a w kategorii Idol Środowiska drugie miejsce zajęła Teresa Biało z powiatowego koła Polskiego Związku Niewidomych w Tarnobrzegu oraz jej czworonożny przewodnik Nefi. Gratulujemy!

Jak na swym profilu FB informuje organizator, dyplomy zwycięzcom etapu regionalnego zostaną wręczone podczas wojewódzkich konferencji REHA (ten etap obejmował wszystkie województwa w kraju), które z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną zorganizowane zostaną dopiero we wrześniu i październiku.

 

www.tarnobrzeg.p