Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Mamy grant na kolejne komputery dla naszych uczniów!

Mamy grant na kolejne komputery dla naszych uczniów!

Wprawdzie koniec roku tuż, tuż, ale Gmina Tarnobrzeg przystąpiła, i to z sukcesem, do kolejnego konkursu grantowego Zdalna Szkoła+ .  Dzięki temu będziemy mogli przekazać na czas zdalnej nauki kolejne 45  laptopów naszym uczniom, później sprzęt doposaży szkoły.

Tym razem wnioskowana przez Tarnobrzeg kwota wynosiła dokładnie 114 999,75 zł i w takiej też wysokości grant został nam przyznany. W projekcie grantowym nie jest wymagany wkład własny, więc koszty zakupu laptopów w stu procentach pokryje dotacja. Za pozyskane pieniądze kupionych zostanie 45 laptopów, które tym razem zostaną przekazane na czas zdalnej nauki uczniom z rodzin wielodzietnych ze szkół podstawowych. Takie było założenie projektu. Po zakończeniu nauki zdalnej laptopy zostaną zwrócone przez uczniów  i  trafią na wyposażenie szkół.

– Szkoda, że projekt tak późno został ogłoszony i rozstrzygany jest tuż przed końcem roku szkolnego, ale mimo wszystko cieszy, że kolejny raz udało się nam pozyskać pieniądze z zewnątrz na sprzęt, który wesprze uczniów w zdalnej nauce, a później doposaży nasze szkoły.  26 maja ogłoszona została lista rankingowa, na której Tarnobrzeg znalazł się wśród wniosków, które spełniły wszystkie kryteria formalno- merytoryczne, a tym samym otrzymały grant. Dziś już  jesteśmy po podpisaniu umowy, która też już trafiła do Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Zaraz po otrzymaniu pieniędzy dokonamy zakupu laptopów i przekażemy uczniom – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Konkurs grantowy realizowany jest w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach.

 

www.tarnobrzeg.pl