Strona główna POWIATY Majówka przy Pałacu w Wiśniowej

Majówka przy Pałacu w Wiśniowej

Park przy Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej po wielu latach przerwy na nowo wypełnił wesoły, dziecięcy gwar. Do Wiśniowej wróciła Rodzinna Majówka – chętnych do udziału w zabawie 3 maja nie brakowało. Organizatorzy zadbali o atrakcje dla całych rodzin.

Na zebranych czekało wiele atrakcji. Nie zabrakło pysznego jedzenia, o które zadbały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Staszów – KGW Wola Wiśniowska, KGW „Wisienki” z Wiśniowej Poduchownej, KGW „Kacanki” z Mostek oraz Strażackie KGW z Wiśniowej. Wszyscy mieszkańcy gminy Staszów biesiadowali wspólnie przy grillu. Dla dzieci organizatorzy przygotowali dmuchany zamek, watę cukrową i popcorn, a także wiele gier, zabaw ruchowych i konkursów z Mobilnym Centrum Animacyjno-Eventowym Frajda. Każdy uczestnik wydarzenia mógł także zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. O oprawę muzyczną podczas Rodzinnej Majówki w Wiśniowej zadbał DJ Amigo.

Na scenie swoje wokalne umiejętności zaprezentował Chór Dziecięco-Młodzieżowy Staszowskiego Ośrodka Kultury oraz wokalistki Klubu Piosenki RYTM. Przed widownią z tematycznym widowiskiem słowno-muzycznym wystąpiły dzieci z przedszkola w Wiśniowej. Wszystkie występy nagrodzono gromkimi brawami.

Podczas wydarzenia udekorowano zwycięzców „IV Biegu do Serca Kołłątaja”. Najlepsi otrzymali z rąk burmistrza Leszka Kopcia, dr Ewy Kondek – zastępcy burmistrza, Tomasza Klimka – Prezesa Stowarzyszenia „Aktywna Kraina” oraz Wojciecha Cisaka – Komendanta Straży Leśnej w Staszowie szklane puchary, okolicznościowe dyplomy oraz nagrody pieniężne. Nagrody wręczono także uczestnikom zawodów dla dzieci i młodzieży, które odbyły się przed biegiem głównym. W zmaganiach wzięło udział ponad 270 młodych sportowców, którzy zmierzyli się ze sobą w pięciu kategoriach wiekowych, pokonując dystanse od 100 do 600 metrów. Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy. Na najlepszych w poszczególnych kategoriach czekały nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Staszowie.

W trakcie Rodzinnej Majówki w Wiśniowej rozstrzygnięto również konkurs plastyczny „Witaj Majowa Jutrzenko”, który skierowany był do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, w trzech kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne, uczniowie klas I-III szkół podstawowych, uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych. Nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy zwycięzcom wręczali burmistrz Leszek Kopeć oraz zastępca burmistrza, dr Ewa Kondek. Włodarze pogratulowali młodym artystom talentu, podkreślając wyjątkowość nadesłanych do konkursu prac.

Burmistrz Leszek Kopeć podkreśla, że park w Wiśniowej to idealne miejsce na tego typu wydarzenia. – Kiedyś Wiśniowa podczas długiego weekendu majowego tętniła życiem, to tutaj podczas majówek spotykali się wszyscy mieszkańcy i razem radośnie spędzali wolny czas. Chcemy do tego wrócić i z pewnością w przyszłych latach będziemy kontynuować tę ideę – mówił włodarz. – W tym roku obchodzimy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a to właśnie Wiśniowa jest miejscem tak szczególnie z nią związanym osobą księdza Hugona Kołłątaja. Uważam, że park przy Pałacu Kołłątajów, którego remont dobiega końca, to najlepsze miejsce na tego typu wydarzenie – jest zielono, pięknie i bezpiecznie – podsumowuje Leszek Kopeć.

Organizatorami Majówki Rodzinnej w Wiśniowej byli: Miasto i Gmina Staszów, Stowarzyszenie „Aktywna Kraina”, Staszowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Wiśniowej oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Wiśniowskiej, Wiśniowej, Wiśniowej Poduchownej oraz Mostek.

staszow.pl