Strona główna POWIATY mielecki Magistrat wspiera piłkarską Stal w walce o Ekstraklasę

Magistrat wspiera piłkarską Stal w walce o Ekstraklasę

Podczas wczorajszej konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie klubu piłkarskiego FKS Stal Mielec, Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski i prezes mieleckiego klubu Jacek Orłowski przekazali informację o podpisaniu umowy, na mocy której klub szykujący się do decydującej batalii o awans do ekstraklasy, otrzyma w najbliższym czasie wsparcie finansowe przeznaczone na promocję miasta. Umowa będzie obowiązywać do końca bieżącego roku.

Wiadomo już, że rozgrywki piłkarskie ekstraklasy i I ligi mają zostać wznowione pod koniec maja. Zawieszenie rozgrywek w połowie marca postawiło wszystkie kluby w trudnej sytuacji, co spowodowane jest m. in. utratą dochodów z tzw. dni meczowych. Jak mówił prezes FKS-u dotyka to mocno także Stali Mielec tracącej w przypadku jednego meczu na własnym stadionie dochody rzędu około 50 tys. zł.

-Zdajemy sobie sprawę z tego, że drużyna Stali Mielec staje przed historyczną szansą powrotu do piłkarskiej ekstraklasy. Przez koronawirus nie możemy zmarnować pracy i dorobku ostatnich ponad dwudziestu lat w czasie którym klub przebył długą drogę od 5. do 1. ligi. Jesteśmy już na ostatniej prostej, dlatego obowiązuje hasło – wszystkie ręce na pokład. Mam nadzieję, że te pieniądze pomogą drużynie w spokojnym przygotowaniu się do walki o upragniony awans – powiedział prezydent Jacek Wiśniewski.

Prezes klubu Jacek Orłowski dodał: -Jesteśmy wdzięczni prezydentowi, że mimo trudnej sytuacji w jakiej znalazł się budżet miasta w związku z pandemią, ze zrozumieniem podszedł do naszej propozycji i zgodził się na przesunięcie środków finansowych przeznaczonych na wsparcie naszego klubu, które zaplanowane były na drugą połowę bieżącego roku. Te pieniądze dostaniemy teraz i liczymy, że pomogą nam osiągnąć nasz cel jakim jest ekstraklasa.

Przybyli na konferencję dziennikarze zostali poinformowani o przygotowaniach mieleckiej drużyny do pierwszego meczu jaki odbędzie się w naszym kraju po wznowieniu sezonu piłkarskiego przerwanego epidemią. Będzie to mecz na mieleckim stadionie w którym Stal Mielec w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski zmierzy się z Lechem Poznań. Pojedynek ten zaplanowany na środę 27 maja zostanie rozegrany bez udziału publiczności, ale będzie transmitowany przez Polsat Sport.

www.mielec.pl