Strona główna POWIATY mielecki Łukasiewicz jako patron wrócił do Szkoły Podstawowej nr 7

Łukasiewicz jako patron wrócił do Szkoły Podstawowej nr 7

Tegoroczne zakończenie nauki w roku szkolnym 2021/2022 w Szkole Podstawowej nr 7 w Mielcu miało wyjątkowy charakter.

Była to okazja do ponownego nadania tej placówce oświatowej imienia Ignacego Łukasiewicza – wybitnego Polaka, pioniera przemysłu naftowego, filantropa i działacza niepodległościowego. W świętowaniu uczestniczyli licznie zebrani goście: władze samorządowe , przedstawiciele wielu instytucji, emerytowani nauczyciele oraz rodzice. Była okazja do licznych podziękowań i gratulacji.

Szkoła przy ulicy Grunwaldzkiej nosiła już imię Ignacego Łukasiewicza w latach 1972-1999 czyli do czasu kiedy SP 7 została przemianowana na Gimnazjum nr 2. Po likwidacji gimnazjów do budynku przy Grunwaldzkiej powróciła popularna „siódemka”, która dzięki uchwale Rady Miejskiej z 22 kwietnia bieżącego roku nadała SP 7 imię Ignacego Łukasiewicza. Stosownie oprawiony dokument z uchwałą Rady Miejskiej na ręce dyrektor szkoły Małgorzaty Wacławskiej przekazał Przewodniczący Rady Miejskiej w Mielcu Bogdan Bieniek. Z kolei Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski przekazał nowy sztandar szkoły.

– Macie wielkiego patrona, który może zainspirować Was na przyszłość w dalszej karierze. Z takich przykładów warto korzystać – mówił Prezydent Wiśniewski, który zachęcał młodzież do mądrego korzystania z dziedzictwa Ignacego Łukasiewicza.

W programie święta SP 7 było także uroczyste odśpiewanie hymnu, wystąpienia emerytowanych nauczycieli, archiwalne sceny filmowe z życia Łukasiewicza i występy taneczno-wokalne uczniów.

mielec.pl