Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Letni kurs języka niemieckiego na Uniwersytecie Alberta-Ludwika we Freiburgu

Letni kurs języka niemieckiego na Uniwersytecie Alberta-Ludwika we Freiburgu

Przypominamy, że Emmendingen – miasto partnerskie Sandomierza – co roku zaprasza dwie osoby z Sandomierza do udziału w letnim kursie języka niemieckiego na Uniwersytecie Alberta-Ludwika we Freiburgu/Fryburgu, który odbędzie się od 3. do 29. sierpnia 2020 r.

Kurs nie jest przeznaczony dla początkujących – kandydat powinien posługiwać się dobrze językiem niemieckim w mowie i w piśmie. Jest to istotne także z tego względu, że w czasie kursu uczestnicy będą mieszkać u rodzin, które nie muszą się posługiwać żadnym językiem obcym. Emmendingen zapewnia także „Regiokarte”, za pomocą której można podróżować po całym regionie różnymi środkami komunikacji publicznej: zarówno autobusami, jak też pociągami czy tramwajami. Uczestnicy ze swej strony opłacają przejazd, wyżywienie oraz zabezpieczają kieszonkowe. Kolejnym warunkiem uczestników jest ukończone 18 lat.

   Prosimy kandydatów o krótkie „Curriculum vitae” w języku niemieckim, uwzględniając następujące dane:

– imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce urodzenia
– zawód rodziców
– szkoła
– okres nauczania języka niemieckiego
– dotychczasowe pobyty w Niemczech – gdzie, kiedy, jak długo

Dodatkowo uczniowie powinni być przygotowani do użycia języka niemieckiego w życiu codziennym.

Od wszystkich przychodzących wniosków zespół administracji miejskiej w Emmendingen, wyłoni kandydata lub kandydatów, którzy otrzymają stypendium w tym roku.

  Podanie należy złożyć w kopercie z dopiskiem „Kurs języka niemieckiego we Freiburgu” w Urzędzie Miejskim w Sandomierzu (plac Poniatowskiego 3) do dnia 15 kwietnia 2020 r. Wszystkie zgłoszenia zostaną wysłane do Emmendingen, po czym rozpatrzy je specjalnie powołana komisję.  

Więcej informacji znajdziecie Państwo na poniższej stronie internetowej:

http://www.sli.uni-freiburg.de/deutsch/intensiv/sommer-winter/sommer-winter#august

www.tarnobrzeg.pl