Strona główna POWIATY Lekkoatletyczne mistrzostwa w Staszowie

Lekkoatletyczne mistrzostwa w Staszowie

9 i 10 czerwca 2022 r. na Stadionie Miejskim w Staszowie odbywał się Staszowski Piknik Lekkoatletyczny – Indywidualne Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych.

Mistrzostwa oficjalnie otworzył dr Leszek Kopeć, burmistrz Staszowa. Serdecznie witam wszystkich na naszym nowoczesnym obiekcie sportowym, w gościnnym Staszowie – mówił burmistrz. – Mam nadzieję, że pogoda oraz koleżeńska, sportowa atmosfera przyczynią się, do ustanowienia wielu nowych rekordów życiowych we wszystkich konkurencjach. Burmistrz życzył młodym sportowcom sukcesów, a przede wszystkim udanej zabawy.

Zawody rozegrane zostały w kategoriach dziewcząt i chłopców. Na zawodników czekały takie konkurencje, jak: skok wzwyż, biegi na 100 m, 300 m, 600 m, sztafeta 4×100 m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem oraz bieg na 1000 m dziewcząt i bieg na 2000 m chłopców. Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie Świętokrzyskiego Związku Lekkoatletyki.

Organizatorami wydarzenia byli Szkolny Związek Sportowy, Stowarzyszenie „Sigma” Staszów i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie.

Partnerami byli: Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, Grupa Enea – Elektrownia Połaniec S.A. oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Andrzej Bętkowski.

Wyniki:

Bieg na 100 m dziewcząt:
1. miejsce – Anastazja Kaczmarek (PSP 14 Ostrowiec Świętokrzyski);
2. miejsce – Karolina Dzieciuch (SP Obrazów);
3. miejsce – Julia Młodawska (PSP 2 Stąporków).

Bieg na 300 m dziewcząt:
1. miejsce – Anastazja Kaczmarek (PSP 14 Ostrowiec Świętokrzyski);
2. miejsce – Sandra Miśkiewicz (ZSOMS Ostrowiec Świętokrzyski);
3. miejsce – Kinga Kargulewicz (PSP Mostki).

Bieg na 600 m dziewcząt:
1. miejsce – Natalia Rocka (SP NR 2 Sandomierz);
2. miejsce – Nikola Gomuła (SP Połaniec);
3. miejsce – Kinga Warzecha (PSP Nr 2 Staszów).

Bieg na 1000 m dziewcząt:
1. miejsce – Zuzanna Pocheć (SP Chybice);
2. miejsce – Urszula Brocka (PSP Nr 2 Staszów);
3. miejsce – Julia Borek (SSP Nr 3 Kazimierza Wielka).

Skok wzwyż dziewcząt:
1. miejsce – Roksana Głąbień (PSP 14 Ostrowiec Świętokrzyski);
2. miejsce – Maria Wójtowicz (SP Obrazów);
3. miejsce – Wiktoria Kaniszewska (PSP 14 Ostrowiec Świętokrzyski).

Skok w dal dziewcząt:
1. miejsce – Antonina Nowak (PSP Nr 2 Staszów);
2. miejsce – Oliwia Maciąg (PSP Czajków);
3. miejsce – Aleksandra Lisowska (ZSP Rytwiany).

Pchnięcie kulą dziewcząt:
1. miejsce – Dominika Karwacka (ZSOMS Ostrowiec Świętokrzyski);
2. miejsce – Zuzanna Kaleta (SP Wola Jachowa);
3. miejsce – Natalia Chamerska (PSP Nr 2 Staszów).

Rzut oszczepem dziewcząt:
1. miejsce – Zuzanna Kaleta (SP Wola Jachowa);
2. miejsce – Oliwia Krzysiek (SP Wola Jachowa);
3. miejsce – Maja Cugowska (SP Opatowiec).

Sztafeta 4×100 m dziewcząt:
1. miejsce – Roksana Głąbień, Wiktoria Kaniszewska, Sylwia Osowska, Anastazja Kaczmarek (PSP 14 Ostrowiec Świętokrzyski);
2. miejsce – Zuzanna Kardaś, Antonina Nowak, Katarzyna Golonka, Matylda Baradziej (PSP Nr 2 Staszów);
3. miejsce – Kinga Krakowiak, Martyna Wiśniewska, Julia Supernat, Julia Młodawska (PSP 2 Stąporków).

Bieg na 100 m chłopców:
1. miejsce – Michał Potrzeszcz (PSP Nr 3 Ostrowiec);
2. miejsce – Kacper Koruch (SP Górno);
3. miejsce – Maciej Garbacz (PSP Niekłań Wielki).

Bieg na 300 m chłopców:
1. miejsce – Michał Potrzeszcz (PSP Nr 3 Ostrowiec);
2. miejsce – Karol Dąbrowski (SP Ożarów);
3. miejsce – Bartosz Kowalski (PSP Nr 5 Ostrowiec).

Bieg na 1000 m chłopców:
1. miejsce – Maksymilian Romanek (SP Ćmińsk);
2. miejsce – Sikora Piotr (PSP Nr 1 Ostrowiec);
3. miejsce – Jackiewicz Jakub (SP Skalbmierz).

Bieg na 2000 m chłopców:
1. miejsce – Wojciech Sepioło (PSP Radkowice);
2. miejsce – Godzisz Filip (SSP Nr 3 Kazimierza Wielka);
3. miejsce – Jakub Borek (SSP Nr 3 Kazimierza Wielka).

Skok wzwyż chłopców:
1. miejsce – Jakub Strzelecki (PSP 14 Ostrowiec Świętokrzyski);
2. miejsce – Bartek Skubida (SP Obrazów);
3. miejsce – Stanisław Pyrek (PSP Nr 1 Staszów).

Skok w dal chłopców:
1. miejsce – Bartosz Kowalski (PSP Nr 5 Ostrowiec);
2. miejsce – Michał Bąk (PSP Nr 2 Staszów);
3. miejsce – Kacper Kobryn (SP Górno).

Pchnięcie kulą chłopców:
1. miejsce – Jan Mularski (PSP Nr 1 Ostrowiec);
2. miejsce – Stanisław Kępiński (SP Chybice);
3. miejsce – Oskar Tomasik (PSP Nr 2 Staszów).

Rzut oszczepem chłopców:
1. miejsce – Jan Mularski (PSP Nr 1 Ostrowiec);
2. miejsce – Maksymilian Rubak (SP Wola Jachowa);
3. miejsce – Filip Białogoński (SP Wola Jachowa).

Sztafeta 4×100 m chłopców:
1. miejsce – Krystian Golęba, Jakub Tałaj, Wiktor Jur – Jakubas, Marcel Woźniak (SP Połaniec);
2. miejsce – Kacper Borek, Jakub Siciarski, Kacper Kobryn, Kacper Koruch (SP Górno);
3. miejsce – Juliusz Żwirek, Mikołaj Hołda, Mateusz Kulpa, Jakub Borek (SSP Nr 3 Kazimierza Wielka);
4. miejsce – Jakub Żelazny, Piotr Pajdo, Kacper Matysek, Jakub Milanowski (PSP Szerzawy).

staszow.pl