Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Łączy nas kultura – zaproszenie na debatę o współpracy regionalnej

Łączy nas kultura – zaproszenie na debatę o współpracy regionalnej

Sandomierz Fashion Street połączył samorządy, działaczy kultury, aktywistów społecznych. Jak możemy kontynuować te dobre doświadczenia? O tym rozmawiać będą przedstawiciele partnerskich samorządów podczas tarnobrzeskiej debaty w najbliższą środę.

Mimo pogodowych komplikacji Sandomierz Fashion Street okazał się wielkim sukcesem. Było to prawdziwe święto mody, współpracy i kultury. Przez cały lipiec odbywały się warsztaty, spotkania, konferencje, których zwieńczeniem była gala 9 sierpnia na sandomierskiej starówce. Teraz czas na podsumowanie oraz wnioski. Współpraca regionalna na taką skalę miała bowiem miejsce po raz pierwszy, a połączyła wszystkich kultura. Organizatorzy zachęcają do spotkania i rozmowy o tym, jak wykorzystać ten cenny potencjał w przyszłości.

Spotkanie w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie się 19 sierpnia o godzinie 17.00 pod tytułem „Łączy nas kultura – debata o współpracy regionalnej. Bariery, szanse i dobre praktyki”. W programie – oprócz samej debaty – podsumowanie SFS, pokaz mody projektantek z regionu: Ewa Zbaraszewskiej ze Stalowej Woli i Justyny Gamoń-Wesołowskiej z Tarnobrzega, która zaprezentuje kolekcję zainspirowaną lasowiackimi motywami. Zaplanowano także prezentacje sylwetek aktywnych kobiet oraz występ Natalii Ciecierskiej. Zostanie też rozstrzygnięty konkurs „Tygodnika Nadwiślańskiego” na najlepsze zdjęcia kobiety w przestrzeni miejskiej.

W spotkaniu będzie mógł wziąć udział każdy chętny. Wstęp jest otwarty.

 

www.tarnobrzeg.pl