Strona główna POWIATY mielecki Kulturalne wakacje 2020

Kulturalne wakacje 2020

Jednostki wchodzące w skład Samorządowego Centrum Kultury zapraszają na szereg działań pod hasłem „Kulturalne wakacje”.

W trudnych czasach Dom Kultury stawia na działania w przestrzeni miejskiej. Przez miesiące wakacyjne w parku za Domem Kultury obejrzeć będzie można dwie wystawy plenerowe nawiązujące do 550-lecia lokacji miasta Mielca. Pierwsza wystawa dotyczyć będzie ludzi, którzy mieli związek z naszym miastem. W sierpniu natomiast obejrzymy wystawę przedstawiającą znane i mniej znane miejsca w naszym mieście. Do obu wystaw dołączona zostanie planszowa kolorowanka dla najmłodszych. Aby z niej skorzystać wystarczy zabrać z domu mazaki do tablic suchościeralnych. Na maluchy czekać będzie także specjalnie namalowany na chodniku ruchowy tor zadań. Przestrzeń parku ożywi przygotowana przez pracowników Domu Kultury instalacja artystyczna „Tu rozwijają się skrzydła”. Nie będzie to jedyna tego typu realizacja. Dodatkowo w wybranych częściach miasta pojawią się przestrzenne ramki, przez które zobaczyć będzie można miasto oraz zrobić sobie zdjęcie na jego tle. Całe rodziny, czy grupy przyjaciół będą mogły w wolnej chwili podążać „Szlakiem Mieleckich Rzeźb” biorąc udział w grze miejskiej.

Jak co roku nie zabraknie plenerowych seansów kina letniego w Pałacyku Oborskich oraz bajkowych seansów w Kinie Galaktyka. W ramach kina letniego będzie można także obejrzeć produkcje Muzeum Historii Regionalnej Pałacyk Oborskich „ Legenda o Mielcu czyli baśniowe początki miasta” oraz „Mieleckie Historie wojenne”. Dużym wydarzeniem będzie otwarcie wystawy pt. „Wsi spokojna, wsi wesoła. Mieleckie Lesioki!?” w Muzeum Historii Regionalnej Pałacyk Oborskich. W związku z wystawą przez całe wakacje muzeum czynne będzie także w niedziele w godz. 16.00-20.00. Nowej ekspozycji towarzyszyć będą muzyczne niespodzianki na żywo prosto z tarasu Pałacyku. Tymczasem Muzeum Historii Fotografii zaprasza do udziału w warsztatach iluzji optycznej.

Miejska Biblioteka Publiczna proponuje warsztaty podróżnicze oraz czytanie fragmentów „Podróży Guliwera”. Dodatkowo w ramach akcji „Niedziela z książką” mieszkańcy zostaną zaproszeni do głośnego czytania na żywo. Najmłodsi czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z autorką książek dla dzieci Renatą Piątkowską. Przechodząc obok budynku biblioteki w ramach „Letniej Galerii w oknie” będzie można podziwiać wystawę prac artystki Haliny Saj.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej www.kultura.mielec.pl, profilu Samorządowego Centrum Kultury na Facebooku oraz kanału na Youtube gdzie systematycznie relacjonowane będą wszystkie akcje.

Życzymy miłych wakacji!

www.mielec.pl