Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg pokonując w finałowym spotkaniu, w środę 5 maja, KU AZS UE Wrocław 3:1 po raz 30. w historii zespołu został drużynowym mistrzem Polski w tenisie stołowym! W czwartek mistrzynie gościł prezydent miasta.

– Nie wiem, czy mecz finałowy Ekstraklasy Kobiet i zdobyty po raz 30. w historii zespołu z Tarnobrzega tytuł drużynowego mistrza Polski dostarczył więcej emocji, czy dzisiejsze kameralne spotkanie w tak utytułowanym gronie – przyznał prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, który wraz ze skarbnik miasta Urszulą Rzeszut podjęli mistrzowską drużynę.

Spotkanie w Urzędzie Miasta było znakomitą okazją, by raz jeszcze pogratulować niewyobrażalnego wprost sukcesu. Grający w barwach Tarnobrzega kobiecy zespół pod batutą trenera Zbigniewa Nęcka już bowiem po raz 30. w swej historii sięgnął po to trofeum. – Tak znakomity wynik klubu jest odzwierciedleniem ciężkiej pracy zawodniczek, olbrzymiego zaangażowania trenera, całej klubowej kadry. Doceniając trud zdobytego mistrzostwa oraz wkład KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w promocję Tarnobrzega składam wyrazy najwyższego uznania, życzę dalszych sukcesów – mówił prezydent Bożek.

Podczas spotkania, zaledwie kilkanaście godzin po wielkim finale Ekstraklasy Kobiet, dzielono się wrażeniami z walki o tytuł, rozmawiano o fenomenie tenisa stołowego i ciągle rosnącej popularności tej dyscypliny sportu wśród tarnobrzeskiej młodzieży, w czym oczywiście niepodważalna zasługa sukcesów zespołu prowadzonego przez Zbigniewa Nęcka. Była to też znakomita okazja, by pomówić o planach drużyny, przygotowaniach do Letnich Igrzysk Olimpijskich, życiu na walizkach i powrotach, do Tarnobrzega.

– Od ponad trzydziestu lat  mieszkam w Tarnobrzegu. Obserwuję, że miasto osiąga stabilność i cieszy to ogromnie – mówił trener Nęcek. Wspomniał też o dobrych relacjach klubu z władzami miasta. – Zdaję sobie sprawę ile zadań spoczywa na samorządzie, tym bardziej więc doceniam każdy gest skierowany w naszą stronę.

www.tarnobrzeg.pl