Strona główna POWIATY Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Konkursy z nagrodami, pokazy ratownictwa, bezpłatne przejazdy łódką oraz kajakami po zalewie Przybyłów w Gorzycach – to tylko część atrakcji jakie zaplanowano dla dzieci i młodzieży w ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Spotkania w ramach akcji organizowane są przy najczęściej odwiedzanych zbiornikach wodnych, miejscach do kąpieli i kąpieliskach. Inicjatorem i pomysłodawcą kampanii promującej bezpieczeństwo nad wodą jest Komenda Główna Policji w Warszawie.

W ramach prowadzonej kampanii, spotkanie informacyjno-edukacyjne odbędzie się w najbliższy poniedziałek tj. 27 lipca 2020 roku nad zalewem Przybyłów w Gorzycach w godz. 12.00-15.00.

Do akcji zainicjowanej na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego przez Komendę Miejską Policji   w Tarnobrzegu włączyli się m.in. Urząd Gminy Gorzyce, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny  w Tarnobrzegu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Ochotnicza Straż Pożarna w Gorzycach, Euro-Park Wisłosan Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Agencja Rozwoju Przemysłu S.A, Lasowiacka Grupa Działania, Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej, Stowarzyszenie Wędkarskie Szczupak-Przybyłów, Fundacja Mimi Renata Trybuła, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzycach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach.

Każdy z wymienionych partnerów przygotował dla uczestników wydarzenia ciekawe atrakcje lub upominki. O atrakcyjne nagrody będzie można powalczyć w konkursach, które poprowadzą przedstawiciele policji, urzędu Gminnego Ośrodka Kultury oraz Stowarzyszenia „Szczupak-Przybyłów. Żeby zdobyć prezenty trzeba będzie wykazać się przede wszystkim wiedzą na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, przydadzą się również umiejętności plastyczne i sprawnościowe.

Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne pokazy przygotowane przez tarnobrzeskich i gorzyckich policjantów, ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i grupę nurkową z KM PSP w Tarnobrzegu. Podczas trzygodzinnego spotkania będzie można również bezpłatnie popływać kajakiem lub łódką z druhami strażakami z OSP Gorzyce.

Swoje stoisko informacyjne przygotowuje także Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny  w Tarnobrzegu. Pracownicy inspekcji tego dnia będą przede wszystkim edukować i radzić, w jaki sposób bezpiecznie spędzać czas wolny nad akwenami wodnymi.

Wydarzenie jest organizowane w reżimie sanitarnym. Na terenie imprezy będą ogólnodostępne dozowniki z płynem do odkażania rąk. Przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego i stosowaniu masek ochronnych.

 

www.gminagorzyce.pl