Strona główna POWIATY Koprzywnica na czasie – zegar na Domu Kultury znów wskazuje czas

Koprzywnica na czasie – zegar na Domu Kultury znów wskazuje czas

Po kilku latach nieobecności, na ścianie głównej  Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy zawisł zegar. Aleksandra Klubińska, burmistrz Koprzywnicy ma nadzieję, że będzie odmierzał tylko szczęśliwy czas dla mieszkańców i turystów, którzy coraz chętniej zaglądają do Koprzywnicy.

Zegar wskazuje czas od 2007. To właśnie w tym roku został oddany do użytku  budynek Miejsko –  Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy. Umiejscowiony nad  tarasami wskazywał czas. Niestety, z powodu awarii mechanizm stanął. Zegar został wymontowany i przez około trzy lata czekał na swój powrót.

W czasie naprawy okazało się, że zegar miał popsuty sterownik i trybiki. – Mechanizm jest naprawiony i zegar znów cieszy oczy.  Wspólnie z pracownikami urzędu miasta i gminy zdobyliśmy pewne materiały, które pomogły nam odnowić zegar.  Sterownik łączy się z Frankfurtem, więc ten czas jest  idealny i rzeczywisty. Przed założeniem zegar był testowany przez dwa tygodnie. Chodził bez zastrzeżeń – zapewnia Krzysztof Pitra, dyrektor Miejsko –  Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy.

Naprawiony i odczyszczony  zegar zawisł  kilka dni temu  wzbudzając zainteresowanie i entuzjazm wśród mieszkańców Koprzywnicy, którzy z radością przyjęli jego powrót na ścianę budynku ośrodka kultury.

Dzięki ledowemu podświetleniu tarcza  i wskazówki zegara są widoczne także po zmierzchu.

W montaż zegara włączyła się firma PAT-KOR, która nieodpłatnie udostępniła zwyżkę, niezbędną do jego zawieszenia.

www.koprzywnica.eu