Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Konkurs w Rolniku „Jak zaplanować swoją karierę”.

Konkurs w Rolniku „Jak zaplanować swoją karierę”.

W Zespole Szkół nr 2 w Tarnobrzegu miało miejsce ciekawe wydarzenie, związane z nawiązaną przez szkołę współpracą z firmą Pilkington Polska Sp. z o. o. w Sandomierzu. W ramach wspólnych działań planowane są spotkania z młodzieżą prowadzone przez pracowników firmy, konkursy, staże i praktyki zawodowe.

26 kwietnia to ważna data dla klas trzecich technikum ekonomicznego i technikum rachunkowości. W tym dniu uczniowie wymienionych klas wzięli udział w konkursie ekonomicznym „Jak zaplanować swoją karierę”. Szczególny wymiar tego konkursu polega na tym, że został on objęty patronatem firmy Pilkington Polska Sp. z o. o. w Sandomierzu, która poza wsparciem merytorycznym jest także fundatorem bardzo atrakcyjnych nagród tj. płatnych staży w Centrum Usług Wspólnych oraz wartościowych nagród rzeczowych. W komisji konkursowej zasiedli poza nauczycielami szkoły pracownicy firmy Pilkington w osobach; Pani Agaty Pary i Pani Natalii Załuckiej.

Konkurs jest dwuetapowy. Do I etapu przystąpiło 27 uczniów. Rywalizacja była zacięta, o czym świadczy przeprowadzona przez komisję konkursową dogrywka, w celu wyłonienia finalistów, bo do drugiego etapu mogło się zakwalifikować tylko 5 uczniów. I etap polegał na rozwiązaniu testów obejmujących zadania z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, gospodarki magazynowej, kosztów, przychodów, zasobów majątkowych, obrotu pieniężnego i  polityki kadrowej.  Najlepsi okazali się następujący uczniowie; Michał Ślusarz, Wioletta Gałek, Aleksandra Rycerz, Wiktoria Knap i Damian Rożnowski. Serdecznie im gratulujemy i trzymamy kciuki za finał, w którym w sposób profesjonalny z uczniami przeprowadzona będzie rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko stażysty w dziale finansowym Pilkington Polska.  Nagrodę w postaci odpłatnego stażu zdobędzie tylko trzech laureatów. Atrakcyjne nagrody powodują dużą mobilizację wśród finalistów, ponieważ jest o co walczyć. Wartością dodana konkursu jest doświadczenie rozmowy kwalifikacyjnej, jakie z całą pewnością przyniesie uczniom korzyść w przyszłości i wzbogaci ich ścieżkę zawodową. Cała społeczność szkolna czeka z niecierpliwością na wyłonienie zwycięzców.

inf. Zespół Szkół nr 2 w Tarnobrzegu
tarnobrzeg.pl