Strona główna POWIATY mielecki Konkurs o św. Janie Pawle II

Konkurs o św. Janie Pawle II

W związku z setną rocznicą urodzin Karola Wojtyły i ogłoszonym Rokiem Świętego Jana Pawła II gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie o św. Janie Pawle II.

Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych, skierowany jest zarówno do dzieci jak i młodzieży oraz dorosłych. Jego organizatorem jest Poseł na Sejm Fryderyk Kapinos we współpracy z parafią św. Mateusza, parafią MBNP, parafią Trójcy Przenajświętszej, parafią św. Marka w Rzochowie i Ducha  św. w Mielcu, a także z parafiami w Trześni, Chorzelowie i Woli Mieleckiej.

Uczestnicy konkursu mają do wyboru trzy tematy: Św. Jan Paweł II oczami dziecka, zainteresowania Karola Wojtyły, Papież Polak w swojej Ojczyźnie oraz czwarty wybrany przez siebie temat. Przewidywane są cztery formy konkursowe – plastyczna, literacka, multimedialna i test wiedzy o św. Janie Pawle II.

Zarówno uczestnicy jak i laureaci konkursu mogą liczyć na nagrody i upominki. Termin nadsyłania prac wyznaczono na 30 września 2020. Finał konkursu – 16 października w Domu św. Jana Pawła II przy parafii św. Mateusza w Mielcu.

 

www.mielec.pl