Strona główna POWIATY mielecki Konkurs literacki „(Nie)odkryta ziemia mielecka. Nagroda artystyczna im. Marii Błażków”

Konkurs literacki „(Nie)odkryta ziemia mielecka. Nagroda artystyczna im. Marii Błażków”

Przypominamy o ogłoszonym konkursie literackim na napisanie utworu poetyckiego lub opowiadania. Konkurs trwa do 29 kwietnia 2022 r. Organizatorem konkursu jest Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, a koordynatorem drugiej edycji jest Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu.

Patronką konkursu jest śp. Maria Błażków – bibliotekarka, wieloletnia dyrektorka naszej Biblioteki, miłośniczka ziemi mieleckiej, poezji i fotografii oraz człowiek, który za wszelką cenę dążył do tego, aby mielczanie mogli rozwijać swoje pasje literackie i je upubliczniać.

Warunek jest taki, aby praca tematycznie związana była z zakątkiem regionu mieleckiego. Zachęcamy wszystkich, którym bliskie jest piękno naszej małej Ojczyzny do promowania jej piękna w strofach wiersza lub wersach opowiadania. Konkurs skierowany jest do osób dorosłych. Finał Konkursu przewidziany jest na dzień 27 maja 2022 r.

Szczegółowe informacje oraz Regulamin konkursu zamieszczone są na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu www.biblioteka.mielec.pl

Zachęcamy do udziału w konkursie i czekamy na prace literackie!!

mielec.pl