Strona główna POWIATY mielecki Konkurs „Innowacje w polityce 2020” – możesz nominować projekt

Konkurs „Innowacje w polityce 2020” – możesz nominować projekt

Trwa kolejna edycja europejskiego konkursu „Innowacje w Polityce” organizowanego przez Instytut Innowacji w Polityce z siedzibą główną w Wiedniu. Plebiscyt ma na celu promowanie praktyk i przedsięwzięć podnoszących jakość życia Europejczyków, jak również rozpowszechnianie skutecznych innowacji w zakresie polityk lokalnych. Projekty mogą być bezpłatnie zgłaszane przez polityków lub nominowane przez obywateli online do 15 lipca 2020 r.

W corocznym konkursie biorą udział projekty z całej Europy. Inicjatywa ma służyć popularyzacji najciekawszych i najbardziej efektywnych przedsięwzięć, które rozwiązują konkretne problemy społeczności – miast, regionów, państw. Jej celem jest także stworzenie sieci kontaktów między politykami z różnych krajów, których wspólną cechą jest nowoczesne, wykraczające poza schematy podejście do polityki i chęć modernizacji aktywności publicznej.

W tym roku, w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby, do konkursu wprowadzono nowe kategorie w zakresie cyfryzacji, rozwoju regionalnego i edukacji. Można również zgłaszać projekty w dotychczas istniejących kategoriach: demokracja, prawa człowieka, społeczność lokalna, ekologia, gospodarka i jakość życia.

Aby dokonać zgłoszenia należy wypełnić krótki formularz dostępny w języku polskim na stronie: MailScanner has detected a possible fraud attempt from “x5wgu.mjt.lu” claiming to be https://innovationinpolitics.eu/pl/moje-konto/?page=submit

W ubiegłych trzech edycjach Polskę reprezentowało kilkadziesiąt zgłoszonych inicjatyw każdego roku. Spośród nich 25 dostało się do ścisłego półfinału, a Łódź i Gdańsk były laureatami nagrody głównej w kategoriach Jakość Życia oraz Prawa Człowieka. W 2019 roku  Polskę reprezentowało w finale 9 projektów. Przykłady można poznać tutaj 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i promowania w ten sposób działań Waszego miasta a także  reprezentacji Polski na europejskiej scenie  innowacji. W konkursie można zgłosić maksymalnie trzy inicjatywy.

Sekretariat konkursu Innovations in Politics Award w tym roku prowadzi Fundacja Centrum im. Profesora Bronisława Geremka. Zachęcamy do udziału.

Więcej informacji na MailScanner has detected a possible fraud attempt from “x5wgu.mjt.lu” claiming to be https://innovationinpolitics.eu/en/awards/introduction/

Oraz:

Julia Kozak, Country Representative Poland, tel. 694 669 773, jk@innovationinpolitics.eu

Magdalena Plewowska-Semik, Fundacja Geremka,  tel.: 505 980 484, mail: magdalena.plewowska-semik@geremek.pl

Magdalena Witwicka, Fundacja Geremka,  tel. 608 402 333, mail: magdalena.witwicka@geremek.pl

Więcej o konkursie można przeczytać na stronie internetowej http://www.innovationinpolitics.eu/

www.mielec.pl