Strona główna POWIATY Koniec roku szkolnego w staszowskiej szkole muzycznej im. S. Moniuszki

Koniec roku szkolnego w staszowskiej szkole muzycznej im. S. Moniuszki

23 czerwca br., odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Niepublicznej Szkole Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Staszowie. Wydarzenie miało miejsce w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury. Uroczystość otworzył dyrektor szkoły Wacław Gogola. W szkole naukę podejmują dzieci od najmłodszych lat. Cztery uczestniczki zajęć pn. „Muzyka dla Smyka” otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Burmistrz Staszowa – dr Leszek Kopeć wyróżnił czternastu uczniów, którzy w minionym roku szkolnym brali udział w koncertach organizowanych na terenie naszej gminy oraz wykazali się bardzo dobrymi wynikami w nauce. Uczniowie oprócz gratulacji i świadectw otrzymali od burmistrza drobne upominki. Włodarz życzył również uczniom oraz ich rodzicom wspaniałego wypoczynku wakacyjnego.

Burmistrz dr Leszek Kopeć, zastępca burmistrza dr Ewa Kondek oraz dyrektor Staszowskiego Ośrodka Kultury – Anna Gogola otrzymali podziękowania od dyrektora Wacława Gogoli, za wspieranie działalności szkoły. Na zakończenie wszyscy zebrani mogli wysłuchać koncertu, w którym młodzi muzycy zaprezentowali swoje popisowe aranżacje instrumentalne i wokalne.

Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Staszowie jest instytucją zajmującą się szeroko rozumianym kształceniem muzycznym. Zainteresowani mogą się tu nauczyć śpiewu estradowego, gry na fortepianie, akordeonie, gitarze klasycznej i basowej oraz na instrumentach dętych: saksofonie i klarnecie.

staszow.pl