Strona główna POWIATY Koniec roku szkolnego w „Enigmie”

Koniec roku szkolnego w „Enigmie”

23 czerwca br. staszowska Szkoła Tańca „Enigma” zakończyła rok artystyczny koncertem tanecznym. W auli Zespołu Szkół im. St. Staszica zgromadzili się rodzice, bliscy oraz najwierniejsi fani by podziwiać młodych artystów, którzy prezentowali swoje umiejętności, w ponad godzinnym występie tanecznym, w którym zaprezentowały się wszystkie grupy wiekowe „Enigmy”.

Szkoła specjalizuje się w choreografiach w stylu nowoczesnym takich jak hip-hop, dance, jazz, show dance z elementami akrobatyki, ale również balet, występy solowe oraz w grupach kilku i kilkunastoosobowych.

Popisy taneczne młodych artystów podziwiali dr Leszek Kopeć, burmistrz miasta i gminy Staszów oraz dr Ewa Kondek, zastępca burmistrza. – Jesteście niesamowici i wspaniali. Jestem pełen podziwu dla waszych umiejętności. Tańczycie z pasją, energią, którą widać na scenieObserwowanie was było dla mnie wielką przyjemnością, a co najważniejsze, widząc uśmiech na waszych buziach, wiem że taniec sprawia wam radość – mówił się do tancerzy burmistrz. Włodarz podziękował również instruktorom oraz rodzicom za zaangażowanie w rozwijanie młodych talentów.

Burmistrz wręczył symboliczny bukiet kwiatów Weronice Koziarz-Dygulskiej , założycielce i prowadzącej szkołę tańca „Enigma”, podkreślając jej oddanie na rzecz pracy z młodym pokoleniem tancerzy. Wszystkim uczniom włodarz złożył życzenia wspaniałych wakacji oraz przekazał słodkie niespodzianki.

Wicestarosta staszowski – Leszek Guzal w imieniu władz powiatu staszowskiego, podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w działalność szkoły oraz tancerzom za prowadzoną działalność w minionym roku szkolnym.

Słowa podziękowania za owocny rok pracy, do swoich podopiecznych oraz instruktorów skierowała Weronika Koziarz-Dygulska. Wyraziła zadowolenie z dzisiejszych występów, do których przygotowania przez znaczną część roku szkolnego, prowadzone były w reżimie pandemicznym.
Szefowa szkoły tańca skierowała również podziękowania do rodziców za to, że dają dzieciom możliwość realizacji tanecznych pasji.

staszow.pl